Loading

“На вайбер із чужого номера прийшло повідомлення, в якому було непристойне фото моєї давньої подруги з невідомими номерами телефонів і адресою”, – розповідає Анна Мала з Київської області. Колектори погрожують їй розправою, якщо подруга не поверне борг.

“Я у відповідь запитала, що це. Написали, що моя знайома, теж Анна, заразила якогось чоловіка різними хворобами і він це розсилатиме всюди. Перестала далі відповідати, почалися дзвінки з іншого номера. Казали, що подруга на фото заборгувала гроші. Якщо вона не віддасть борг, такі ж фото поширюватимуть і зі мною”.

Жінки не спілкувалися вже давно, нічого не знали й не чули одна про одну.

“Знайомі з нею з дитинства. Вона приїжджала в гості до бабусі. Так і потоваришували. Але вже давно Аня не приїздить і спілкування не підтримуємо. Зараз дзвоню їй, не відповідає. Двоюрідний брат Ані каже, що йому теж прислали її фото. Може, це психологічний тиск і вони сподівалися, що я на неї вплину. Та ми не спілкуємося і я нічого зробити не можу”.

Анна Мала заблокувала номери, з яких їй телефонували, але на вайбер прийшло нове повідомлення.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

“Взяли моє фото із соцмережі та зробили непристойний колаж. Поряд підпис про інтимні послуги, які нібито надаю. Додали мій номер телефону і мами, мою домашню адресу і погрожували розіслати далі. Десь 10 моїх друзів і родичів це отримали. Мій брат пішов на діалог, бо не знав ситуації і запитав, хто вони. Відповіли, що колектори і я винна гроші. Але в мене ніколи не було ніяких кредитів, я не пов’язана з ніякими банками. Погрожують, якщо знайома не поверне борг, то я розплачуватимуся за неї. Пишуть багато нецензурної лайки і непристойностей. Ті, кому прийшло таке повідомлення з моїй фото, дзвонять і пишуть мені. Люди теж шоковані. Питають – що в мене сталося, які маю проблеми”.

Погрожують, якщо знайома не поверне борг, то я розплачуватимуся за неї

Давня подруга Анни Малої раніше жила в Києві, потім вийшла заміж і переїхала за місто.

“Її брат сумнівається, що вона могла взяти кредит. Та і я теж. За деякий час ми з Анею таки зідзвонилися. Каже, що сама шокована. Бо ні вона, ні її чоловік ніяких боргів не мають. Свекруха колись брала кредит. Говорить, що все давно віддала. А це шахраї, які хочуть отримати гроші. Її рідним і знайомим теж розіслали таке фото з нею”.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Зловмисники конкретно від Анни Малої не вимагають віддати кошти. Кажуть, якщо знайома не віддасть, то вона розплачуватиметься за неї сексуальними послугами.

“Погрожують, що задовбуся знімати оголошення про інтимні послуги з моїми контактами на вулиці. Телефонують із трьох українських номерів, пишуть – із російського. Я заблокувала всі телефони й у вабері також. Переймаюся через цю ситуацію, адже потурбували моїх близьких. А я нічого не можу зробити бо не маю до цього ніякого відношення”.

Телефонують із трьох українських номерів, пишуть – із російського

Юристи кажуть, що такі ситуації з колекторами трапляються часто.

“Треба негайно подавати заяву до кіберполіції, це можна зробити навіть через їхній сайт, – радить адвокат Антон Зубков. – Тоді з вами має зв’язатися слідчий і йому слід продублювати заяву, додати всі повідомлення з погрозами і розказати ситуацію. Якщо встановлять, хто це робив, то буде кримінальне провадження. Потім можна подати позовну цивільну заяву про захист честі та гідності і відшкодувати моральні збитки. Номери телефонів можуть бути будь-яких операторів, але зловмисники перебувають в Україні. Сила кіберполіції в тому, що в їхніх можливостях установити місце знаходження телефона з точністю до кількасот метрів. Ситуації з колекторами стаються часто. І кіберполіція досить ефективна у вирішенні цих проблем, бо вони працюють виключно з цифровими технологіями. Поліцейські мають сумлінно виконати цю роботу, знайти кривдників і покарати. Вони не кредитори, а вона не боржник. Це чисте здирництво і психологічний тиск, що є тяжким злочином із погрозами згвалтування і побиття. Тому сидіти і мовчати не треба однозначно”.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Колектори охоче скуповують борги в ліквідованому банку. Навіть якщо боржники все заплатили, можуть постукати у двері. Треба записувати на телефон розмови з колекторами. Не видаляти їхніх повідомлень. Цим слід підкріпити докази в суді. Необхідно вимагати в поліції відкрити кримінальну справу.

Джерело: https://gazeta.ua

(Переглянуто 409 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *