Тепер українцям не доведеться платити щомісячний збір за споживчими кредитами.

Щомісячні комісії за кредитами, що стягуються банками за споживчими кредитами, незаконні в нашій країні. Українські позичальники мають право їх не платити. До такого висновку прийшов Верховний суд, розглядаючи справу №6-1746цс16.
“ВСУ постановив, що через те, що щомісячна комісія не пов’язана з поверненням кредиту, вона є незаконною. Банк може нараховувати плату лише у вигляді відсотків річних. Це означає, що люди мають право не платити щомісячних комісій. Вони можуть оскаржити свої кредитні договори в суді “, – пояснив виданню UBR.ua старший партнер адвокатської компанії Кравець і партнери Ростислав Кравець.

Звичайно ж банки просто так не здадуться, і якийсь час людям доведеться витратити на суди, щоб повернути свої гроші.
“Безумовно, банки можуть намагатися довести, що споживач був ознайомлений з усіма умовами, про що розписався і посилатися на відповідність таких умов нормам чинного законодавства. Наскільки такі доводи будуть переконливі залежить від конкретних обставин кожної конкретної справи “, – зазначив керуючий партнер адвокатського об’єднання Suprema Lex Віктор Мороз.

Також читайте:  Валютні кредити пропонують перерахувати у гривні за курсом на момент отримання

Фінансисти можуть намагатися доводити законність окремих положень договору – там, де мова йде про комісіях. Але зробити це буде непросто.

“Банк повинен буде вказати яка його діяльність з надання (передачі) певного встановленого договором матеріального чи нематеріального блага відбувається їм за індивідуальним замовленням позичальника для задоволення його особистих потреб. Тобто надати суду конкретний список послуг, за які встановлена ​​комісія і довести, що такі послуги не є діями сторін на користь банку або не відбуваються з метою обслуговування кредиту “, – уточнила партнер АО СК ГРУП Марія Аксаітова.
Людям же юристи рекомендують знайти побільше заковирок і невідповідностей в кредитних договорах.

“Щоб виграти в суді необхідно уважно проаналізувати умови кредитного договору на предмет наявності в них неоднозначних трактувань, умов, які є двозначними або явно несправедливими і, знайшовши такі умови, звертатися до суду з позовом про недійсність кредитного договору або окремих його умов”, – порадив Віктор Мороз.

Також читайте:  Засідання Громадської Ради при Солом'янській райдержадміністрації

Українські банки вже не перший рік стягують з людей щомісячні комісії при споживчому кредитуванні. І це стосується не тільки дрібних позик, які людям вже звикли рекламувати під 0%, а фактично видають під 60-70% річних за допомогою регулярних комісій. Але і дорогих кредитів на зразок іпотеки та автокредитів.

Юристи запевняють, що українці завжди могли відсуджувати у банків незаконні комісії, тільки активно почали це робити лише недавно.

“Подібні суперечки стали поширеними не так давно, хоча в контексті закону Про захист прав споживача вони присутні в судовій практиці багато років. Спираючись на резолюцію Генеральної асамблеї ООН від 9 квітня 1985 року № 39/248 ( “Керівні принципи для захисту інтересів споживачів”) і Хартію захисту споживачів 1973 року № 543, наші суди давно визначили позицію, що споживач знаходиться в нерівних умовах з надавачами послуг ” , – пояснила юрист юридичної фірми Астерс Вольга Шейко.

Також читайте:  Боржників не випустять за кордон: деталі нового законопроекту

Юристи впевнені, що нова постанова ВСУ дасть додатковий імпульс таким судовим спорам. І, звичайно ж, активніше опротестовувати свої кредитні договори будуть великі позичальники (оформивши іпотеку або автокредити).

У той же час, щоб не давати банкам шансу на нарахування штрафів і пені, юристи радять людям продовжувати сплачувати незаконні місячні комісії і судитися одночасно.

“Після укладення ВСУ суди місцевих значень повинні будуть ставати на бік позичальників і визнавати кредитні договори незаконними. І те, що люди заплатять як комісій повинні будуть перерахувати – зарахувати з рахунок погашення кредиту. А якщо щось залишиться після нього, то зобов’язані будуть повернути людині “, – резюмував Ростислав Кравець.

 

(Переглянуто 7 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *