Loading

В Україні за несплату за користування житлово-комунальними послугами до боржників може застосовуватися відповідальність у вигляді: стягнення пені, припинення надання комунальних послуг, виселення з житла і звернення стягнення на нерухомість.

Про це повідомляє Центр з надання безоплатної правової допомоги. У разі несвоєчасної оплати платежів споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище ніж 0,01% суми боргу за кожен день прострочення.

Водночас загальний розмір пені не повинен перевищувати 100% від загальної суми боргу. Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та житлові субсидії та/або наявності у споживача заборгованості з оплати праці.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Також може бути припинення надання комунальних послуг. Застосовується в разі несплати або оплати не в повному обсязі і терміни, встановлені законом і договором, крім випадків, коли якість і/або кількість таких послуг не відповідають умовам договору. До того ж вимкнення електроустановки може застосовуватися тільки в разі несплати використаної (спожитої) електроенергії.

Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списання коштів із рахунків) і примусовій реалізації. Однак цьому передує звернення постачальника комунальних послуг у суд із позовом або заявою про видачу судового наказу про стягнення заборгованості, оскільки факт заборгованості не є підставою для виселення.

У разі винесення судом позитивного рішення або видачі судового наказу про стягнення суми заборгованості постачальник повинен звернутися до виконавчої служби або приватного виконавця з документом про стягнення в примусовому порядку, зокрема і шляхом накладення арешту на майно. Разом із житловим будинком стягнення відноситься на прилеглу земельну ділянку, що належить боржникові. Після документального підтвердження виконавець накладає на нього арешт і вносить відомості про арешт до відповідного реєстру.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Нагадаємо, в Україні постачальники комунальних послуг через суди стягують із боржників не тільки “тіло” боргу, а й збільшують заборгованість на розмір інфляції і змушують оплатити супутні витрати. Так, всього за кілька днів у реєстрі судових рішень з’явилась ціла низка постанов.

Джерело: https://news.obozrevatel.com/ukr/economics/communalka/ukraintsiv-mozhut-pokarati-za-borgi-po-komunaltsi-yaki-e-vidi-vidpovidalnosti.htm

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 207 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *