Loading

Служителі української Феміди хочуть отримувати зарплату, яка в 45 разів перевищує середні показники по країні.

Судді Конституційного суду України хочуть отримувати заробітну плату, яка в 45 разів перевищує середню по країні. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

У новому законі про Конституційний суд України, який 11 квітня провалив парламент, говориться про оклад в 75 прожиткових мінімумів. Це – 120 тис грн. У той же час для суддів Конституційного суду буде діяти спецкоефіцієнти: зарплати просто збільшуються в 1,5 рази. Таким чином, оклад складе 180 тис грн.

Крім того, вони зможуть отримувати надбавку за стаж роботи, це – до 72 тис грн і ще 36 тис грн – за науковий ступінь. Щомісячний заробіток судді КСУ складе 288 тис грн. Відзначається, що відпускні також будуть 288 тис грн, а пенсія – 230 тис грн.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

На даний момент середня зарплата в Україні становить 6475 грн і це в 45 разів менше суми, яку хочуть отримувати конституційні судді.

Автори законопроекту впевнені, що такий рівень доходу дозволить суддям бути чесними, інші нардепи запевняють, що це шантаж з боку суддів.

Раніше було опубліковано офіційні зарплати українських суддів. В середньому вони співвідносяться з доходами мерів міст, але набагато нижче, ніж у представників антикорупційних відомств. Незважаючи на це, багато суддів мають також незадекларовані доходи і майно. Так, незадекларовані багатства знайшли у сім’ї одеських суддів. Ще одна чиновниця – з Дніпра – привернула до себе увагу неймовірно дешевої квартирою – за ціною старої машини.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

А суддя Апеляційного суду Київської області Валерій Фінагєєв не вказав у своїй декларації про доходи нову квартиру і паркомісце, якими його родина обзавелася в 2016 році, і приховав двоповерховий будинок, який він будує під Києвом.

(Переглянуто 54 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *