Loading

Відповідний наказ № 1061/5 від 23. 03. 2021 набув чинності з 6 квітня

Мін’юст розширив механізм автоматизованого арешту коштів на рахунках у банках на всіх боржників (раніше – тільки за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів). Відповідний наказ № 1061/5 від 23.03.2021 набув чинності з 6 квітня.

З повним текстом документа можна ознайомитися в модулі “Законодавство” ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовившитестовий доступ.

В Мін’юсті пояснили, що положеннями передбачено автоматизацію процесу отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників-фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках. Відбуватиметься така процедура за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) шляхом інформаційної взаємодії державних або приватних виконавців та банків.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

АСВП забезпечує обробку даних про боржника та вносить відомості про нього до Єдиного реєстру боржників(ЄРБ) одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження.

Автоматично арештовувати можуть рахунки тих українців, які потрапили до ЄРБ. В основному це борги за несплату аліментів, штрафи за порушення ПДР та борги перед комунальними установами.

Процедура автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках може застосовуватися до всіх боржників-фізичних осіб, внесених до ЄРБ.

“Станом на 13 квітня 2021 кількість фізичних осіб, дані щодо яких внесено до Єдиного реєстру боржників, становить 5 582 004 (при цьому кількість осіб у реєстрі постійно змінюється)”, – йдеться в повідомленні.

Також у міністерстві нагадали, що виконавець може розпочати примусове виконання рішення на підставі виконавчих документів, визначених ст. 3 Закону “Про виконавче провадження”.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Під час виконання цих виконавчих документів про стягнення коштів, додаткове рішення суду для застосування автоматизованого арешту коштів боржників на рахунках у банках, а також для отримання виконавцями інформації про номери рахунків боржників фізичних осіб та сум коштів, які наявні на таких рахунках, не потрібне.

Тримайте руку на пульсі актуальної правової картини дня з усіма нововведеннями, використовуйте добірку ситуацій для оперативного реагування на будь-які зміни та майте доступ до повної бази нормативних документів на будь-яку дату, зокрема і тих, що регулюють роботу компаній в умовах коронакризи, карантинів, надзвичайних станів. Спробуйте тестовий доступ до систем ЛІГА:ЗАКОН за посиланням, об’єктивно оцінюйте будь-яку ситуацію та приймайте тверді та зважені рішення вже сьогодні.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/202986_v-mnyust-poyasnili-yak-rakhunki-borzhnikv-mozhut-areshtovuvati-avtomatichno

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 383 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *