Loading

Колишній головний санітарний лікар Москви, професор Микола Філатов вважає карантин марною мірою, а COVID-19 звичайнісінькою інфекцією, перехворіти якою зовсім не страшно.

Замість того, щоб порадитися з вченими і підійти до проблеми коронавіруса тверезо, влади по всьому світу закривають кордони. Кому-то і для чогось знадобилося дуже сильно налякати людство, вважає заслужений лікар Російської Федерації, заступник директора з науки НДІ вакцин і сироваток ім. Мечникова, доктор медичних наук Микола Філатов. Він розповів «БІЗНЕС Online» що вірус, може і народився в Китаї, але гуляє по світу вже років п’ять або більше, і ніякого особливої шкоди не завдав.

Налякана людина легше віддає гроші і стає більш керованою. Саме в цьому, на мою думку, криється корінь даної проблеми. Кому-то і для чогось знадобилося дуже сильно налякати людство. Скажіть, будь ласка, якщо це зроблено штучно, то яка мета? Для того, щоб завдати шкоди здоров’ю людей? Тоді який це повинен бути збиток? Висока летальність, важка клініка, висока контагіозність і так далі. А тут що ми бачимо? Летальність у нас яка? Ну максимум 4%! Про що це говорить? Та ні про що. Це звичайна респіраторна інфекція. І раптом такий бум! Чому? Чому такий бум виникає, коли підстав до нього немає? Діти і підлітки не хворіють практично взагалі. Хворіють дорослі і люди похилого віку. Що відбувається?

А ось що. Макрофаг – клітина-диригент імунної системи. Мікроб, токсин, що б не впливало на неї, частина макрофагів реагує фізіологічним шляхом, це нормальна реакція, а частина стає гіперактивною. Частка цієї гіперактивної частини найбільше у людей вікових. Коли макрофаг у таких людей зустрічається з різними збудниками, він починає дуже сильно дратуватися і дає імунній системі команду на мобілізацію і найактивніший захист організму. А що таке активний захист? Це приплив до місця порушення лейкоцитів, в даному випадку – в легені. А що таке приплив лейкоцитів в легені? Це ж запалення. І якщо ось цю гіперактивність зняти, ніякої пневмонії не буде. І взагалі нічого не буде при цьому коронавірусі! Тому говорити про те, що це щось глобально жахливе, зроблене в лабораторіях якимось ворогом людства, я б не став. Не той збудник він би тоді зробив. Він новий, імунітету до нього поки ні у кого немає. Пройде природна імунізація населення, і все закінчиться. Ось він зараз походить, погуляє, на дітях поциркулює, вірулентність свою остаточно втратить, і ми отримаємо що? Якусь частку імунного прошарку, і всі забудуть про цей вірус. Він стане черговим коронавірусом.

Коронавірус – один з респіраторних вірусів, відомих давно. Вони у звичайній респіраторній інфекції, яку ми називаємо ГРВ, в певній частці присутні, причому давно. Ну і що?

Будь-яких збудників десятки, сотні, тисячі. Візьміть грип H1N1, в його «послужному списку» назв половина міст Південно-Східної Азії і багатьох інших. Навіть Москва є. По-моєму, в 2002 році ми виділяли новий варіант вірусу H1N1, який в ВООЗ має ім’я «Москва». Так само, як вірус A (H1N1) 2009 «Каліфорнія», там він в цей період був виділений. І що такий бум пандемічний був? А що таке пандемія? Це епідемічне поширення на всіх континентах. Воно було, але буму не сталося.

Високопатогенний «пташиний грип» H5N1 – у нього летальність 52,8%. Це означає, що половина людей, які інфікувалися на цей грип, вмирали. При цьому смертність і захворюваність були абсолютно незалежні від віку, статі, расової приналежності і того, чим людина займається. Цей вірус значно страшніше, ніж коронавірус. І ніякої паніки!

Йдемо далі. «Свинячий грип»: летальність 17%, в три рази вище, ніж від нинішнього коронавируса. І про нього щось нічого не чути.

«Ніхто не ставить питання, кого будуть прищеплювати вакциною від коронавируса і навіщо вона потрібна»

Все, що відбувається сьогодні говорить тільки про одне: у страху очі великі. Я розумію органи влади. Всім хочеться, з одного боку, відзначитися, прийняти якісь гучні рішення, а з іншого, перестрахуватися, щоб потім, не дай бог, у чомусь не звинуватили – в халатності, бездіяльності. Вакцини спішно створюються. Кого будемо прищеплювати проти коронавируса? У календар щеплень включимо, дітей почнемо прищеплювати, щоб імунний прошарок створити? Стариків будемо прищеплювати, у яких не буде імунної відповіді? Або будемо прищеплювати за показаннями, хтось захворів, все оточення будемо прищеплювати? Що будемо робити з цією вакциною? Питання це ніхто не ставить. І чи потрібна ця вакцина? Значно більше потрібна, наприклад, вакцина проти папіломи людини! Ось вона дійсно потрібна, тому що тільки у нас в онкологічному центрі – і тільки на місяць, по-моєму – лягають більше 150 молодих жінок, які оперуються з приводу раку шийки матки. Вони народжувати вже не будуть. Ось ця проблема є, але ми не можемо включити вакцину від цієї хвороби в календар щеплень, тому що вона дуже дорога, імпортна, і з’їсть половину вартості всього календаря. Значить, потрібно розробляти і зробити свою вакцину. Ось чим треба займатися.

Китайці кажуть, що коронавірусом руйнується імунна система. Я вам розповів на прикладі макрофагів, що там відбувається. Що конкретно руйнує цей вірус? Що він робить для того, щоб не працювала імунна система? У вікових людей він викликає гіперактивність макрофагів, але це для того, щоб захищати! Це прояв самої імунної системи, тільки це прояв в даному випадку працює проти самого організму. Тут досить легко скорегувати лікування цієї проблеми у кожного конкретного хворого за рахунок погашення ось цієї активності макрофагів. Такі препарати є, і це не якесь відкриття. А що кажуть китайці, як вимикається імунна система? Що тут хто сказав? ВІЛ? У ВІЛ зовсім інша природа. Вимкнення імунної системи відбувається тому, що організм не розпізнає збудника. Ось вірус імунодефіциту людини він не розпізнає, і той без проблем для себе завдає шкоди. І якщо його не лікувати, антиретровірусну терапію не проводити, то можна отримати дуже серйозні наслідки. Для коронавируса зовсім інша система. Його організм розпізнає, за допомогою активної роботи макрофагів організм з ним починає боротися. Якщо цю гіперактивність погасити, то все – ніякої пневмонії не буде. Буде невеликий підйом температури, покашляє людина деякий час – і все.

«Від звичайної пневмококової пневмонії вмирає більше людей, ніж від цього нового коронавируса»

Те, що сьогодні штучно нагнітається обстановка навколо цього вірусу, вже відомо багатьом. Чи то політикам це треба, то чи якимось сірим кардиналам від економіки і фінансів, я не знаю. Але якісь ігри навколо всього цього йдуть, в тому числі викачування з людей грошей. Ліки ажіотажно розкуповуються. Хтось маски за космічними цінами пропонує, хтось серветки дезинфікуючі, хтось індивідуальні засоби захисту, халати, спецкостюми і так далі. З боку може здатися, що світ божеволіє. Якась оцінка всього, що відбувається повинна бути в голові у людей? Скільки і у нас, і в світі інститутів, що займаються вірусологією, питаннями імунітету, питаннями вакцин, чому органи влади не змусять їх провести засідання вчених рад і дати рекомендації урядам, щоб було чітко і зрозуміло всім і все? Ні, вони кордони закривають! А для тварин теж закриємо? Для тих же кажанів. Навіщо все це робиться? З точки зору вірусології, це лише на якийсь незначний час відтягне поширення. Йому бути. Але справа в тому, що від звичайної пневмококової пневмонії вмирає більше людей, ніж від цього нового коронавірусу.

У нас в Москві на грип за рік хворіють близько трьох мільйонів чоловік. І скільки смертей? Я вам скажу, значно більше, ніж від цього нового коронавірусу. Але ми ж не говоримо, що це катастрофа, не приховуємо нікого.

Ну ось виявили у людини цей коронавірус – а клініка яка, прояви які? Нежить або два рази кашлянула людина? Або у неї пневмонія відразу проявилася? У нас сьогодні в організмі величезна кількість мікроорганізмів. Одні допомагають перетравлювати їжу, інші знаходяться на шкірі, створюючи нам певний імунний захист. Одні – за рахунок конкуренції з вірулентними збудниками, інші допомагають нам в життєдіяльності різних систем функціонування організму і так далі. І що у всьому цьому капітально порушив або зруйнував цей коронавірус, що так всі перелякалися? Ось тут треба розбиратися.

І все питання в тому, чи треба від нього захищатися. Ось виявили цей вірус у людини. Ну і що? Він що, завдав шкоди його здоров’ю, якщо симптомів ніяких немає? Саморегуляція паразитарних система ця система являє собою симбіоз збудників і людини-господаря – в будь-якому випадку врівноважується. Всі збудники гетерогенні, неоднакові, і якщо ми візьмемо один вірус, посадимо його в культуру клітин і почнемо штучно розмножувати, то кожен ізолят буде відрізнятися від інших по вірулентності, по стійкості в зовнішньому середовищі, по ще цілій низці чинників. Так, у них загальне «прізвище, ім’я, по батькові», так, це коронавірус, його отипували, що це саме він, але скажіть, будь ласка, а в чому він страшніше всіх інших? Що він творить, щоб так налякати людей? Тим більше що клініка у молодих і здорових людей, із здоровою імунною системою, незначна або взагалі ніяка. У них виявили, за ними спостерігали і відпустили. Через два-три тижні у нього і вірусу цього не знаходять, організм сам з ним впорався. При інших інфекціях відбувається точно так само. І носій при всякій іншій інфекції може заражати людей. Грип значно більший контагіоз. Ось цей «свинячий», який, говорили, пандемічний – близько 18% його летальність. Новий «пташиний», H7N9, у нього 34% летальності. А у першого пташиного – 52%. При коронавірусі 2013 року, який прийшов до нас від верблюдів з Близького Сходу, була летальність в 39%. Чому тоді не було такої катастрофи? Чому при таких високих відсотках летальності ніхто не піднімав такий шум і бум? Ось коли будуть відповіді на всі ці питання у наших органів влади, тоді буде чітка і правильна позиція. Звичайно, можна ввести тотальний карантин, все скупити в магазинах, розсістися по домівках і сидіти три тижні, поки нас ніхто не заразив. Вийдемо, заразимося, і будемо ще три тижні сидіти.

«Візьміть будь-яких сто чоловік і проженіть по тестах на віруси, і у всіх щось та знайдете»

Скажіть, будь ласка: якщо це бактеріологічна зброя, а чого тоді глава Китаю поїхав в цю заразну провінцію? Йому б, напевно, повідомили, що нічого про цей страшний вірус не знають – як відбувається зараження, хто носії, скільки їх, наскільки серйозно його вплив, що він руйнує навіть у вилікувавшихся людей і так далі, – і не треба йому туди їхати. Там стільки хворих, яких виявили, і ще невідомо, скільки невиявлених, і ти можеш там ходити тільки в загальновійськовому захисному костюмі. А він поїхав, ходив там без всякого ОЗК і не захворів. Всі засоби масової інформації про це повідомляли і показували його там.

Вірус, як відомо, був вперше виявлений в Китаї. Захворіла якась кількість людей. Кілька померли. Їх обстежили вірусологічно і виявили цей новий вірус. Проти нього зробили тест-систему. Коли вірус виявлений, тест-систему зробити – це три дні. Весь порядок його секвенування був опублікований, і тут же зробили аналогічні системи і французи, і італійці, і німці, і у нас, на «Векторі», зробили. Ну і почали виявляти за допомогою цієї тест-системи: хтось кашлянув, а то і ті, хто без симптомів, просто звернувся. І відразу що? Стали звучати які слова? «Косить», «розповзається». Як чума, як чорна віспа! «Викошує» міста і селища! Де все це в реальності ?!

У нас зараз абсолютно і повністю здорових немає нікого. Візьміть будь-яких сто чоловік і проженіть по тестах на віруси, і у всіх щось та знайдете. У кого-то гнійничкові захворювання, у кого-то стафілокок, у когось захворювання порожнини рота і так далі. І що, ніхто не ходить на роботу, ніхто нічого не робить і ні з ким не спілкується? Ні ж. А з цим вірусом що? Так, один із способів його передачі – повітряно-крапельний шлях. Наші (людські) аерозолі поширюються на відстані 2,5-3 метри. Ось хтось вдихнув такий аерозоль з вірусом. Через 2-3 тижні інкубаційного періоду у нього цей вірус не проявився взагалі ніяк. Тест-система вірус у нього виявила, і в яку когорту така людина потрапляє – хворий, важко хворий, носій, яку роль він буде грати? Зараз всі ці спроби ізоляції міст, територій – з обмеженням руху, з квартири в квартиру не ходити, на іншу сторону вулиці не переходити, – нічого не дадуть ні в епідеміологічному плані, ні в плані боротьби з цією інфекцією, тому що внутрішнє врегулювання все одно відбудеться.

Я навіть не знаю, як донести до людей, що це знову нагнітання. Практично всі хвороби інфекційні. Навіть ті, що такими начебто не є, наприклад та ж шизофренія. Насправді є паразити, які це викликають. Або виразка шлунка – її ж не в інфекційному стаціонарі лікували, а зараз з’ясували, що є збудник. Є цілий ряд біологічних патогенів, які впливають, скажімо, на уважність, людина стає менш зосередженою, і якщо вона за кермом, то вона часто потрапляє в аварії. Зараз проти цих всіх хвороб є препарати. Випадок захворювання – це не норма зустрічі збудника і людини, мікроорганізму і макроорганізму. Це виключення. У нормальних умовах вони знаходять шляхи і режими співіснування, живуть пліч-о-пліч і один одному не заважають. Вірус потрапив в організм і нічого йому не зробив. Тому говорити про те, скільки заразиться, в даному випадку некоректно. Ну всі заразяться, сто відсотків жителів Землі, але при цьому не захворіє жоден. І що? Тут же все робиться для того, щоб здирегувати ситуацію в країнах і регіонах. Люди бігають, все скуповують, сидять по домівках, але до хвороби це має дуже відносне відношення.

Країни одна за одною закриваються від приїжджих. Розпалювана істерія цілеспрямовано чогось домагається, якоїсь мети. Напевно, тільки в кінці цього процесу почне проступати та мета, яку переслідують сили або люди, що запустили весь цей процес. Це проблема не лікарська, не медична, це проблема для спецслужб і для аналітиків, які займаються економікою.

Ситуацію взяли під контроль менеджери і політики, а вчених і лікарів до вирішення проблеми на міждержавному рівні активно не підключають. Це загальна тенденція.

Тест-системи по виявленню цього вірусу ще три місяці тому не було ні в одній країні. Тепер її створили, почали виявляти цей вірус у людей – і тут же заговорили, що цей вірус народився в Китаї. Звідки така впевненість? Так, може, він і народився в Китаї, але гуляє там і по світу вже років п’ять або більше, і без спеціалізованої тест-системи його просто не виявляли, а ставили хворим найрізноманітніші діагнози.

Джерело: https://www.eg.ru

(Переглянуто 161 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *