Loading

НБУ незабаром займеться регулюванням діяльності колекторських компаній в Україні

Як передає Politeka.net, про це повідомила заступник голови регулятора Катерина Рожкова, цитує її прес-служба НБУ.

За її словами, тільки за липень НБУ отримав 535 звернень від громадян, які стосуються дій колекторських компаній. У деяких з цих випадках було встановлено, що колектори грубо порушили існуюче законодавство.

Тому зараз НБУ готує законопроект, який регулюватиме діяльність колекторських компаній в Україні.

“У цьому проекті закону для колекторської компанії з’явиться вимога щодо дотримання нею правил етичної поведінки з боржником… У разі порушення колектором правил етичної поведінки будуть передбачені заходи впливу і санкції, в тому числі виключення з Реєстру колекторських компаній”, – підкреслила Рожкова у своєму Facebook.

Також буде створено Єдиний реєстр для колекторів, в якому держрегулятор систематизує перелік установ з дозволом на колекторську діяльність.

У прес-службі Нацбанку підкреслили, що виключення з цього реєстру означатиме заборону банкам і небанківським установам укладати з ними договори. У разі затвердження законопроекту власникам і керівникам такої компанії можуть заборонити займатися колекторською діяльністю протягом року на території України.

Однак, застосовуватися цей захід буде в самих виняткових випадках – за умови, якщо порушник буде ігнорувати попередження, штрафи і санкції від НБУ.

Також у Нацбанку анонсували нововведення:

  • додаткові вимоги щодо етичної поведінки по відношенню до боржника для кредиторів;
  • вимоги для контролю дій залучених колекторських компаній;
  • рекомендації щодо усунення порушень;
  • підходи до взаємодії колекторських компаній з боржниками.

Глава НБУ Кирило Шевченко, у свою чергу, попередив, що українців ніхто не звільняв на час карантину від сплати кредитів, і по завершенню обмежувальних заходів громадянам доведеться повною мірою повернути кошти.

Він підкреслив, що українці повинні виплачувати свої борги ” і сьогодні, і завтра», адже на період карантину банки не мають права нараховувати пені і штрафи, але позичальників ніхто не звільняв від виплати кредитних відсотків.

Джерело: https://gamebet.politeka.net

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 748 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *