Loading

У Чернігові ветеран війни Григорій Рикуш вже майже тиждень живе у під’їзді власного будинку.

Чоловіка годують волонтери та небайдужі. Спати доводиться на брудному ліжку, без постільної білизни, а нужду чоловік справляє де прийдеться.

Потрапити в квартиру 94-річний дідусь немає змоги, його виставили за двері нові власники помешкання.

«Відкинув мене той мешканець так, що я не міг на ногах втриматись, рачки виповз в коридор, а він двері закрив, і мене не впускає. Я вже п’яту добу страждаю в коридорі, мені потрібно в туалет сходити, вмитися, ліки прийняти, а він мене не впускає. Він там сидить, усім сам користується, а я змушений шукати, де мені хоча б в туалет сходити», – розповідає старенький.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Своє право на власну однокімнатну квартиру, що на Проспекті Перемоги,42, старенький доводить у судах вже не один рік.

Ветеран війни проживає тут з 2002 року. Придбав тоді помешкання разом з цивільною дружиною, але після смерті дружини не з’ясувалося, що квартира при загадкових обставинах продана стороннім людям.

Виселити дідуся з помешкання вони намагаються з 2017 року. Справа тягнеться роками, її передають з одних судових установ в інші.

«До сих пір ведеться ця справа, яку можна було б вже давно вирішити. Скарга на виселення передана судді, тепер ми чекаємо рішення по закону та Конституції України. У цій справі порушено усі права людини. Це порушення зі сторони суду – першої інстанції. Тому апеляція зараз перебуває в конституційному суді», – пояснює Наталія Яковлева – волонтерка, якій небайдужа доля ветерана.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Вона розповідає, спроби виставити пенсіонера за двері новими власниками були ще 2 тижні тому. Більш того, до дідуся підселили зовсім сторонніх людей. Жінка щодня приходить до пенсіонера та кожного разу намагається поспілкуватися з новими мешканцями, але двері ніхто не відчиняє.

Поки триватимуть судові справи дідусь житиме у під’їзді. Хоч ветеран і має родичів, забирати його вони не квапляться. А йти до геріатричного пансіонату він не бажає, адже залишати власне житло не збирається. Каже, буде відстоювати свої права до останнього. Скільки вирішуватиметься доля квартири і дідуся – невідомо. Проте ясно одне, крім нього, терпіти незручності увесь цей час будуть і сусіди, адже при відсутності можливості ветерана ходити до туалету, їх дім може перетворитися на вбиральню.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

За матеріалами сюжету телеканалу «Новий Чернігів».

Джерело: https://val.ua

(Переглянуто 171 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *