Мораторий

Loading

Це стане одним із чинників відновлення іпотечного кредитування.

Неможливість стягувати і реалізовувати заставлене майно серйозно стримує іпотечне кредитування. «Зараз іпотечні кредити видають лише кілька банків. Піреус Банк відновив видачу таких позик в січні цього року. Якщо в поточному році збережуться позитивні макроекономічні тенденції, а також буде забезпечена стабільність обмінного курсу, затребуваність іпотеки зросте, що може привести до збільшення кількості гравців на цьому ринку », – говорить заступник директора департаменту роздрібного бізнесу Піреус Банку Катерина Вінницька.

Як повідомляє «Фінансовий клуб» в проекті «50 провідних банків України – 2017», активними гравцями на ринку іпотечного кредитування є всього шість банків (Кредобанк, «Глобус», Укрсоцбанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Креді Агріколь Банк), тоді як іпотечні програми є в 14 установах. Основний акцент вони роблять на спільних із забудовниками програмах кредитування: за рахунок знижки від забудовника банк пропонує позичальникові більш низьку процентну ставку на частину строку дії кредитного договору.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

У 2017 році зростання іпотеки відбудеться завдяки наміру громадян поліпшити умови проживання. «З відновленням попиту на житло обсяги іпотечного кредитування будуть поступово збільшуватися. Ми плануємо зниження процентних ставок і розробку більш вигідних умов для клієнтів », – зазначає директор роздрібного бізнесу Ощадбанку Валерія Малахова.

Також буде сприяти активізації кредитування поступове здешевлення залучення ресурсів. У минулому році вартість довгострокового фінансування для населення знизилася менш ніж на 2 п.п. і як і раніше перевищує 20% річних. Така вартість ресурсів непідйомна для українців, особливо в довгостроковій перспективі. Для порівняння: в Росії процентні ставки по кредитах на покупку нерухомості в нацвалюті складають 12,75%, в Польщі – 5,7%.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Ключовим фактором, який стримує зниження ставок, є високі ризики при видачі іпотечних кредитів. Наприклад, що останніми роками випадки шахрайства з боку забудовників: більше 40 тис. Сімей в Україні стали жертвами житлових афер забудовників. Тому до цих пір більшість банків відмовляється кредитувати покупку нерухомості на стадії котловану.

Джерело: https://finclub.net/

(Переглянуто 41 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *