Loading

Справа стосується надання ПриватБанку рефінансування на 15 мільярдів гривень.

Солом’янський районний суд Києва 31 січня зобов’язав Національне антикорупційне бюро України почати кримінальне провадження за підозрою в скоєнні главою Національного банку Валерією Гонтаревої кримінальних правопорушень, передбачених ст.364 та ст.191 КК, в зв’язку з видачею ПриватБанку рефінансування на 15 млрд грн.

Суд в рамках розгляду справи № 760/1567/17 зобов’язав НАБУ провести відповідне розслідування, повідомив FinClub партнер компанії Кравець і партнери Ростислав Кравець.

“Ми подали заяву (на Гонтареву, – ред.) В НАБУ, яке його не зареєстровані в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Тому ми подали заяву в суд по невнесення в ЕРДР. Суд задовольнив нашу скаргу на бездіяльність слідчого, зобов’язав НАБУ внести заяву в ЕРДР і почати досудове розслідування “, – заявив адвокат.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Ухвала суду не підлягає апеляційному оскарженню. “Суддя виготовить повний текст, відправить його в НАБУ, НАБУ буде зобов’язана його зареєструвати і почати досудове розслідування”, – сказав він.

Згідно із заявою Кравця, яке він направляв в НАБУ, він просив правоохоронців “внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення главою НБУ Гонтаревої В.А. кримінальних правопорушень, передбачених ст.364 та ст.191 Кримінального кодексу або іншими статтями Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за вчинені дії, і негайно почати досудове розслідування “.

У заяві на ім’я НАБУ йдеться, що Нацбанк 20 грудня надав ПАТ КБ ПриватБанк кредит рефінансування на 15 млрд грн за ставкою 16% на період до 30 грудня 2016 року. “Таким чином, в період, коли ПАТ КБ ПриватБанк введена тимчасова адміністрація і регулювання діяльності банку здійснюється ФГВФО, НБУ надає банку кредит рефінансування на термін 10 днів”, – йдеться в заяві Кравця.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Адвокат посилається на пункт 7 Положення “Про застосування НБУ стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи”, згідно з яким НБУ може підтримати ліквідність банку шляхом проведення операцій рефінансування або операцій прямого репо тільки, якщо “за всіма кредитами, наданими НБУ і операцій прямого репо, немає простроченої заборгованості та несплаченої пені “.

У той же час, Гонтарєва 19 грудня заявила, що “прострочена заборгованість Приватбанку перед регулятором за стабілізаційними кредитами становила 14 млрд грн із загальної заборгованості 19 млрд грн”.

“З урахуванням вищевикладеного, вважаємо, що глава НБУ Валерія Гонтарєва не мала правових підстав для надання ПриватБанку рефінансування на 15 млрд грн”, – йдеться в заяві Кравця на ім’я НАБУ.

(Переглянуто 31 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *