Loading

Проблемний банк, в разі нестабільної ситуації фінустанови, зможе попросити повернути забрані з нього кошти.

Над депозитами українських вкладників, які навіть встигли забрати свої гроші з проблемних банків, нависла нова загроза.

За інсайдерською інформацією з Фонду гарантування вкладів, там зараз працюють над нормою, яка в разі чергового “банкотрясенія” дозволить тимчасової адміністрації вимагати від вкладника повернути гроші назад в банк. У фонді запевняють: нічого подібного не планували, хоча юристи вважають, що новинку можуть ввести негласно.

“Зараз у фонді розробляють проект для збільшення ефективності його роботи. Мій знайомий злив мені документ, але поки проект не передали юридичним фірмам для аналізу, я публікувати його повністю не можу. Якщо коротко, йдеться про тих, у кого вклади понад 200 тис грн. Фонд гарантування планує впровадити на постійній основі вимога щодо повернення вкладниками виплачених їм депозитів, отриманими до введення тимчасової адміністрації.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Тим самим фонд планує захистити інтереси інших кредиторів, які порушені вкладниками. Якщо людина не захоче добровільно віддати гроші, передбачається механізм примусового повернення коштів вкладників до банку за допомогою судів і арешту майна “, – розповів фінансист Сергій Креймер.

За словами нашого співрозмовника, дату, від якої буде вестися відлік, буде встановлювати тимчасовий адміністратор або ліквідатор.

За його словами, не маючи реальної можливості присікти висновок величезних депозитів дійсно великих вкладників, держава так буде намагатися “притиснути” звичайних, коли серед них починається паніка.

У Фонді гарантування вкладів запевняють, що це неправда. “На сьогодні така ініціатива в фонді не обговорюється”, – повідомили у відділі зв’язків з громадськістю ФГВФО. Банкіри також говорять, що про це не чули, але теоретично це можливо, і логіка зрозуміла.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

“У фонду і зараз є подібні інструменти, але вони стосуються депозитів так званих пов’язаних осіб – акціонерів і їх оточення. Він застосовується в тому випадку, якщо вони незадовго до банкрутства банку вивели з нього гроші. Тоді ці операції можна визнати недійсними, щоб запобігти “спустошення” банку за кілька днів до його банкрутства “, – говорить радник президента Асоціації українських банків Олексій Кущ.

За словами юриста Ростислава Кравця, Фонд гарантування і НБУ при необхідності зможуть негласно продавити зміни так, щоб вони поширювалися не тільки на акціонерів. “На сьогоднішній день це можна зробити і без окремого законопроекту, але щоб мати більш вагому аргументацію, фонд може внести зміни в свої внутрішні положення, що стосуються тимчасової адміністрації, а потім йти в суди.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

На аргументи вкладників буде відповідь: “А ми вважали, що ви знали про це заздалегідь”. Найімовірніше, запустять кілька показових процесів, доб’ються повернення депозитів в банк, а потім представники фонду будуть ходити в суди і обґрунтовувати свою правоту попередніми рішеннями “, – пояснює Ростислав Кравець.

(Переглянуто 38 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *