Loading

Окупанти готуються оперативно вирішити питання боргів кримчан перед українськими банками.

Держдума РФ 14 липня прийняла у другому читанні поправки до закону про погашення боргів кримчан перед українськими банками. Законопроект наділяє Фонд захисту вкладників правом реструктуризації боргу аж до прийняття рішення про його списання, якщо для цього є підстави, пише Комерсант.

Після прийняття поправок до федерального закону Фонд захисту вкладників відійде так званим “владі” Криму, а ті, в свою чергу, приймуть закон, який звільняє кримчан і місцеві компанії від сплати боргів по українським кредитам на суму до 5 млн руб і дає безпрецедентні пільги при погашенні боргів на великі суми, пише видання.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Сам ФЗВ перейде в розпорядження “влади” Криму, при цьому Агентство зі страхування вкладів, яке зараз володіє ФЗВ, має буде перерахувати до фонду 1,5 млрд руб неизрасходованного майнового внеску.

Закон був прийнятий в кінці 2015 року. Він визначив порядок погашення боргів кримчан перед українськими банками, які залишили захоплений півострів: вимагати погашення боргу можуть тільки акредитовані при ФЗВ російські компанії, які придбали борги в українських банків. На даний момент в ФЗВ акредитовані чотири компанії, вони скупили більше 1 млрд руб. боргів кримчан перед українськими банками.

У Держдумі відзначають, що після прийняття поправок ФЗВ повинен стати свого роду буфером між позичальником і колектором. Говорячи про нові повноваження ФЗВ, таких як прощення боргу або реструктуризація, в Держдумі заявили, що ФЗВ має таке право, але не обов’язок, і прощення боргу можливо не у всіх випадках.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Згідно з проектом конкретні правила, які будуть визначати відносини фонду і позичальників, пропонується передати на рівень Криму і Севастополя. Там вже готують свій проект, який відкриває перед кримчанами зовсім іншу перспективу.

Зокрема, за інформацією видання, в цьому проекті планується записати, що борг або частину боргу до 5 млн руб підлягає безумовному списанню. Таким чином, амністію від українських кредитів отримає переважна більшість громадян Криму та індивідуальних підприємців, а компанії зможуть істотно зменшити борги.

За даними окупантів, зараз офіційно заарештовано майно близько 50 тис юридичних і фізосіб.

(Переглянуто 30 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *