Loading

Слідчі вважають, що невстановлені особи, з числа членів ліквідаційної комісії ПАТ «Ерде Банку», намагалися незаконно заволодіти трикімнатною квартирою в центрі Одеси на вул. Троїцька, 23. Про це редакція 368.media дізналася з матеріалів кримінального провадження № 4201716000000690 по ч.2 ст.162, ч.3 ст.186, ч.2 ст.189, ч.4 ст.190, ч.1 ст.358 КК.

Власник нерухомості Андрій Лисянський уклав договір іпотеки в 2011 році з банком, а квартира (101,4 кв. Метра) виступила заставним майном. Банк протягом декількох років перебував у стані ліквідації, господар квартири очікував відомостей з приводу надання розрахункових рахунків для подальшого погашення заборгованості.

Але Андрій Лисянський тільки в 2016 році дізнався, що його квартира відчужена на користь «Ерде Банку» по заочному рішенню Приморського суду від 19 червня 2014 року!

А вже в січні 2017 року «Ерде Банк» в особі уповноваженого ФГВФО на ліквідацію виставив квартиру на офіційні торги і продав її.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Новим власником квартири згідно даних Мін’юсту, став Михайло Самсоненко. Показово і те, що право власності на Одеську квартиру зареєстровано в Києві.

Треба сказати, що Михайло Самсоненко неодноразово брав участь в торгах, на яких «Ерде Банк» виставляє на продаж заставне майно на офіційних інтернет майданчиках.

Господар квартири звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати недійсним заочне рішення Приморського суду від 2014 року.

Новий власник, розуміючи, що судові розгляди можуть тривати нескінченно, зробив спроби заволодіти майном і виселити з квартири колишнього її власника. Зауважимо, що подібні дії можуть проводити тільки уповноважені на те особи на підставі рішення суду та за участю державної виконавчої служби в рамках відкритого виконавчого провадження. Подібних інструментів в руках нового власника не було. Тому він написав довіреність на сторонню особу, з тим, щоб він представляв його інтереси в питаннях нерухомості.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Варто відзначити, що новий власник зі своєю довіреною особою намагався проникнути всередину квартири, заволодіти нею і виселити власника двічі, в лютому і в червні 2017 року.

Щоб здійснити задумане, він запросив фахівців з відкриття дверей і пред’явив їм документи, що вказують, що він діє за дорученням від нового власника цієї квартири. Всередині квартири він зібрав цінне майно в пакети, але не встиг продовжити, оскільки прийшов потерпілий і викликав поліцію.

Вдруге всередину квартири проникло в цілому 7 осіб, які не знали справжньої причини свого там перебування. Їм нібито запропонували орендувати вказану квартиру. Але це не заважало їм погрожувати фізичною розправою що в ньому живе власнику.

В результаті останньої вилазки поліція затримала довірена особа і ще одного члена угруповання, пізніше їм повідомили про підозру за ч.2 ст.162 КК.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Також довіреній особі і самому новому власнику пред’явили підозру по ч.2 ст.15, ст.186 ч.3 та ч.2 ст.162 КК.

Зауважимо, що за адресою закладеної в іпотеку квартири, згідно даних Мін’юсту зареєстрований ряд фірм, засновником яких є іпотекодавець Андрій Лисянський. Це ПП «Хімтрансекспорт» і ТОВ «Рибонька». Також він є засновником ТОВ «Катаєв і Ко», але ця фірма зареєстрована за іншою адресою.

Також, в 2012 році нардеп Володимир Ар’єв звертався в СБУ з проханням провести перевірку діяльності «Ерде Банк» на базі якого діє центр конвертації, а організатором він тоді назвав Руслана Демчака, власника корпорації «Українська бізнес група» до складу якої входить і сам банк.

На даний момент судові розгляди тривають. Згідно з даними, опублікованими на сайті ФГВФО уповноваженою особою фонду на ліквідацію банку банку є Артем Караченцев.

Джерело: https://368.media

(Переглянуто 66 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *