Loading

Квартири і будинки кредитних боржників не мають права захоплювати без спеціальної постанови суду: про проникнення в житло і усунення перешкоди в користуванні майном. Ні банкіри, ні колектори, стягувати житло після неповернень по іпотеці, не можуть без нього обійтися.

Такий висновок у своїй правовій позиції зробила Велика палата Верховного суду, розглядаючи справу №2-23 / 2008. Після того, як людина виграла відповідний позов в Європейському суді з прав людини.

«Стаття 30 Конституції України передбачає, що проникнення до житла допускається не інакше як за вмотивованим рішенням суду, додаючи, що в невідкладних випадках або, зокрема, з метою порятунку майна законом може передбачатися інший порядок проникнення до житла», – зазначається у висновку БП -ВС.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Банкіри і колектори зазвичай плутають два поняття – стягнення застави і проникнення на територію позичальника. Верховний же суд зараз їх чітко розмежував.

«Він уточнив, що кредиторам і колекторам недостатньо мати при собі постанову суду про стягнення об’єкта нерухомості по проблемному кредиту. Вони повинні отримати ще одне – додаткове – постанова суду про проникнення в житло і усунення перешкоди в користуванні майном. Воно може здаватися формальним, адже банкіри вже уявили, що забрали заставу. Але воно обов’язково. Без нього банкіри, колектори і навіть присутні з ними люди спортивної зовнішності – порушують закон. Всі до одного. Їх можна залучати до відповідальності за зловживання, а потерпілий позичальник має право на відшкодування моральної та матеріальної шкоди. Взагалі рішення суду повинна виконувати Державна виконавча служба», – пояснив UBR.ua старший партнер адвокатської компанії« Кравець і партнери »Ростислав Кравець.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Джерело: https://from-ua.com

(Переглянуто 85 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *