Loading

У неділю, 4 лютого, Михайло Саакашвілі після цілого місяця перерви вивів людей на марш за імпічмент Порошенко.

Рішення відновити акції протесту Міхо озвучив після програшу в Апеляційному суді, який засудив Саакашвілі до нічного домашнього арешту.

Маршрут був заявлений традіцонних – від парку Шевченка, далі по Хрещатику і на Майдан. Але на Хрещатику якраз сьогодні проходила акція “АвтоЕвросіли” – організації, що представляє інтереси власників машин на литовських номерах. А бульвар Шевченка вже перегородили автобуси Нацгвардії.

Одночасно на Майдані, де збиралися виступати мітингувальники, незадовго до цього поставили металоконструкції, які блокували віче. І його довелося перенести на Європейську площу. Як і поміняти маршрут самого маршу.

Головне

  • Наступне віче призначено на 18 лютого на Майдані. В цей же день пройдуть і інші віче в містах України
  • На віче запросили Петра Порошенка – щоб він там оголосив про свою відставку.
  • Міхо озвучив ультиматум президентові: якщо він самостійно піде зараз, “народ його простить”. В іншому випадку Саакашвілі пригрозив “народним гнівом”. Сьогодні автоколона активістів пощастить це звернення додому до Порошенка.
  • 18 лютого МіхоМайдан назве прізвища членів “альтернативного уряду” України.
  • Міхо збирається створити список депутатів, які не хочуть голосувати за відставку Порошенка – опублікувати їх адреси та їздити до них додому “на розмову”. “Миротворець” для нардепів.
  • Єгор Соболєв та Семен Семенченко закликали створити воєнізоване формування для охорони МіхоМайдана – Сили оборони України. Вони будуть складатися з ветеранів АТО і повинні будуть охороняти безпеку акцій протесту. А в разі спроби втечі Порошенко і олігархів з України – блокувати їх виїзд, “щоб не вийшло, як з Януковичем”.

Чисельність мітингу, за даними поліції, склала 2,5 тисячі осіб. Інші спостерігачі називають цифру в 10 000.

16:54 В результаті папір з вимогами приклеїли на двері, що вели в маєток Порошенка. Оголосили про закінчення акції.

16:51 До мітингувальників хтось вийшов. Представниця МіхоМайдана понесла йому резолюцію. Однак чоловік відмовився взяти папір. “Під хвіртку підсунь!” – кричать із натовпу.

16:20 Скандують “Виходь, підлий боягуз!”.

16:00 Автоколона Міхомайдана прибула під маєток Порошенка. Воно в оточенні поліції. Там мітингують кілька сотень людей. Намагаються передати комусь резолюцію Міхо.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

14:44 Ведучий говорить, що зараз автоколона МіхоМайдана пощастить звернення Міхо до дому Порошенко. Віче закінчено.

14:42 “Якщо Порошенко прийде 18 лютого – молодець. Але ми ж знаємо, що він не прийде”.

14:39 Міхо звернувся до Порошенка. “Якщо він зараз піде сам, уникнувши кровопролиття, йому багато чого пробачать і залишать його в спокої. Але хочу попередити: якщо він і далі буде репресувати людей, тоді покарання буде дуже суворим, і від народного гніву його нічого не врятує. До Росії він не зможе бігти, а на Заході його не приймуть “.

14:38 Міхо каже, що зробить на сайті “Руху нових сил” свій аналог “миротворця” – опублікують адреси депутатів, які повинні проголосувати за відставку Порошенко. І потім будуть до них їздити додому.

14:35 До 18 лютого Міхо обіцяє представити альтернативний уряд і кандидатів в президенти.

14:31 Звертається до працівників заводів Порошенко і Ахметова. “Разом приберемо олігархів і підвищимо вам зарплату!”. “Коли ми заберемо у них підприємства, ваші зарплати виростуть в рази.”

Після цього він звернувся до студентів і пенсіонерів. Каже, що сам здобув освіту світового класу в Києві, а Гройсман не закінчив і середньої школи.

14:29 “Порошенко створює приватні армії і хоче перенести війну на вулиці України”.

14:28 Саакашвілі вийшов після Дерев’янко та розповів про тактику подальших дій. “Вони слабкі як ніколи. Не дай бог вони щас від вас втекти”.

14:24 “Наша головна вимога – відставка Порошенко. Ми викликаємо громадянина Порошенко на майдан 18 лютого для оголошення рішення про відставку. В цей день ми виходимо на Майдан в Києві і у всіх містах України”, – зачитав Дерев’янко.

14:21 Нардеп Дерев’янко читає резолюцію віче. “Петро Мальдівський і Петро Сейшельські являють ступінь розкладу української влади”. Каже, що Порошенко потрібно було відправити під слідство ще після Іловайська та Дебальцеве. А особливо після Панамських офшорів.

14:19 “В Україні є давня традиція: коли гетьман був злодійкуватим і боягузливим, збирався Майдан, і його знімали. І ми збираємося це зробити мирно і красиво”.

14:18 “В період війни нам потрібен головнокомандувач із залізними частинами тіла, а ми отримали баригу з залізними памперсами”, – це Міхо про конструкції, встановлених на Майдані.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

14:14 зачитує списки загиблих атошніков за січень. “Поки українці гинули, головнокомандувач відсиджувався на Мальдівах за підробленим паспортом. Плював він на кожного з вас!”.

14:13 Біля мікрофону Міхо.

14:11 Каже, що Сили оборони України, про які говорить Соболєв, стежитимуть, щоб олігархи не встигли втекти з України, контролюючи аеропорти і вокзали.

14:09 Вийшов Семенченко. “Ніякої громадянської війни не буде. Немає двох протиборчих сторін”. Обіцяє під час імпічменту Порошенко забезпечити охорону Верховної Ради руками ветеранів АТО.

14:07 “Необхідно створювати Сили оборони України. Наші мирні марші повинні бути озброєні силою. Щоб все було спокійно”.

14:00 Біля мікрофону Єгор Соболєв. “Порошенко гірше Януковича. Янукович не одягав вишиванку”. “Порошенко як Путін – хоче в Україні громадянської війни”. Каже, вже сьогодні почнуть підбирати членів нового уряду і Верховної Ради.

13:59 Виступає активістка, яку напередодні обшукувала СБУ. Каже, що у її батьків відібрали в ході обшуку гроші, які ті збирали все життя.

13:55 Хмара озвучив три вимоги: відставка Порошенко, скасування закону про особливий статус Донбасу і зниження втричі цін на комунальні послуги.

13:54 За словами Хмари, Парубій не замінить Порошенко – його знімуть відразу після відставки Порошенка. “На наступний день”.

13:51 Хмара каже, що Україна руками Порошенко ось-ось виконає Мінські домовленості – “план Путіна”. “Нам намагаються нав’язати миротворців. Це означає втратити окуповані території і віддати їх Росії”.

13:50 “Якщо ми дозволимо дотягнути Порошенко до виборів, то забудьте про вибори”.

13:44 Починають віче з гімну України. Виступає дисидент Степан Хмара. Вимагає усунення від влади Порошенко.

13:41 Поки підтягуються інші учасники маршу, грає “Червона калина” – марш січових стрільців.

13:37 Політолог Михайло Чаплига в Facebook: “Якщо влада стала засі @ ть Майдан спорудами інженерними, а по вулицях бродить ментовська тітушня” в законі “, а акції протесту збігаються з мітингами маргіналів – значить, до кінця влади залишилося від півроку до року” .

13:35 Мітинг на Європейській скоро почнеться. “Ми постараємося вас сьогодні не морозити. Будемо дуже лаконічними”.

13:26 Рухаються по Хрещатику до Європейської площі.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

13:20 Тим часом на Майдані. За даними нардепа Дерев’янко, поліція повністю перекрила доступ до Майдану. Захищають металеві конструкції.

13:12 Колона спускається по Михайлівській вулиці на Майдан.

13:08 Міхо затримався і постояв на площі “свого” імені.

12:58 Порохобот Мирослав Олешко підійшов до колони і почав кричати “Слава Україні!”. Йому відповіли традиційним “Героям слава!”. “Добре відпрацьовуємо!”, – прокричав у відповідь Олешко.

12:51 У колоні видно прапор США. Кажуть, приїхав якийсь американський громадянин, співчуваючий Міхо.

12:49 Народне море тече по Володимирській.

12:48 Всі вулиці, перпендикулярні Володимирській до самого СБУ перекрито.

12:45 “Імпічмент замість революції”, – говорить один з основних закликів мітингу, який виставили щитом на початку колони.

12:43 Нові плакати МіхоМайдана. “Поки українці воюють, президент гуляє на Мальдівах ?! Дезертира Порошенко в тюрму!”

12:40 Вся Володимирська вулиця заповнена людьми.

12:39 У колоні їдуть машини і сигналять на підтримку Міхо.

12:36 Кордон поліції стоїть на перетині Володимирської та Хмельницького.

12:35 Нардеп Єгор Соболєв привів на мітинг сина.

12:32 Марш рушив. Скандують “Чемодан – вокзал – Мальдіви”.

12:27 Міхо прийшов на мітинг.

12:20 Знову озвучили маршрут: йдуть по Володимирській до Михайлівської площі, звідти йдуть направо і вниз до Майдану.

12:12 “Майдан змусили йолка Порошенко”. На мітингу біля пам’ятника Шевченку розповіли, як влада намагається перешкодити мітингу.

12:09 Тим часом по бульвару Шевченка на з’єднання з мітингом піднімається загін Семенченко. Його спокійно пропускають через кордон з автобусів Нацгвардії.

12:06 Маршрут змінений – віче відбудеться не на Майдані, як зазвичай, а на Європейській площі. На Майдані вчора ввечері встановили конструкції, які Давид Сакварелідзе назва “залізними памперсами Порошенко”.

12:01 В парку Шевченка вже сотні людей, чекають команди на висування.

11:59 З Хрещатику тим часом, під гудіння клаксонів “евробляхеров”, марширує загін Семенченко.

11:52 З огляду на те, що основні дороги по маршруту Міхо не вільні, вирішили йти іншим шляхом.

“Друзі. Ми вирішили йти швидше за все по Володимирській. Спускатися на Майдан будемо по Михайлівській. Це для тих, хто запізниться і захоче приєднатися по ходу п’єси”, – написала активістка Ліза Богуцька.

(Переглянуто 35 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *