Angry man at the door viewed through spy hole, debt collector or criminal knocking at the door

Loading

У Нацбанку підкреслили – загрози колекторів є порушенням чинного законодавства України

Angry man at the door viewed through spy hole, debt collector or criminal knocking at the door

У Національному банку пояснили, що робити громадянам, яким загрожують колектори. Зокрема, регулятор бере участь в розробці законопроекту, які врегулює роботу колекторів, а також передбачить санкції за порушення. Про це повідомляється на сайті НБУ в середу, 9 вересня.

У липні 2020 року НБУ отримав 535 скарг громадян на колекторів – йдеться в повідомленні

“Дві головні проблеми, з якими стикаються клієнти: колектори дзвонять боржника з погрозами і колектори контактують з родичами боржника, які не мають ніякого відношення до кредиту. Спочатку з’ясуємо, чому такі ситуації взагалі трапляються. Даючи кредит, фінансова компанія зазвичай просить позичальника дати телефон родича , колеги або друга. у той же час установа не підписує з ними ніяких документів про поручительство. Натомість компанія розраховує, що в разі прострочення кредиту його вдасться стягнути з допомогою колекторів. Якщо ви особисто не давали дозвіл на використання вашого телефону, фінансова компанія і колектори порушують законодавство “- йдеться в повідомленні НБУ.

Що робити, якщо дзвонять колектори по чужому кредиту

Якщо ви не брали кредит і не виступали поручителем, а вам постійно дзвонять колектори, мова йде про можливе порушення Закону “Про захист персональних даних”. Якщо колектор загрожує, він також порушує законодавство.

Номер телефону людини і його домашня адреса – це конфіденційні дані. Фінансова компанія і колектор не мають права на їх обробку без згоди власника

“Погрози, цілодобові дзвінки боржнику і членам сім’ї, використання лайливих слів в повідомленнях, поширення образливих фотоколажів порушують ряд статей Конституції. Якщо колектор загрожує примусово стягнути борг, то він вводить людину в оману. Адже тільки органи Державної виконавчої служби і приватні виконавці мають законодавчі підстави примусово стягувати заборгованість “- йдеться в повідомленні НБУ.

Як захиститися від колекторів?

  1. Дізнайтеся назву колекторської фірми. Спробуйте пояснити ситуацію і попросити припинити дзвінки, якщо борг не ваш.
  2. Напишіть письмову скаргу керівництва колекторської фірми.
  3. Зверніться в контактний центр НБУ – 0 800 505 240.
  4. Зверніться до Уповноваженого Ради з прав людини та до суду.

Джерело: https://dengi.ua

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 458 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *