Loading

У ніч перед націоналізацією, банк сам ініціював дострокове списання коштів в рахунок погашення гарантій перед компаніями.

Кошти, списані з рахунків ПриватБанку в ніч перед націоналізацією, були заздалегідь виведені через рахунки філій за кордоном. Про це розповіла заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова в інтерв’ю виданню Minfin.

За її словами, велика частина з виведених 16 млрд грн, а саме 12 млрд грн, давно числилася на балансі банку, але враховані ці кошти були на рахунках філій Приватбанку в Латвії і на Кіпрі.

За її словами, кошти були записані як покриття за акредитивами, випущеним деякими відомими міжнародними компаніями на користь клієнтів, пов’язаних з колишніми власниками Привату.

Згідно з міжнародним законодавством, якщо компанія не виконує умови по акредитиву, ці гроші повинні бути списані на користь компаній, які випустили акредитив. Якщо ж умови акредитива виконані, гроші повертаються банку.

У ніч перед націоналізацією, банк сам ініціював дострокове списання коштів в рахунок погашення гарантій перед компаніями. Таким чином гроші з коррахунків були трансформовані в дебіторську заборгованість.

(Переглянуто 25 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *