Михайлівський

Компанія Екосіпан домоглася визнання незаконними рішень Нацбанку і ФГВФО.

Окружний адміністративний суд Києва 15 травня за позовом єдиного власника банку – компанії Екосіпан – скасував рішення Національного банку України про неплатоспроможність Банку Михайлівський, рішення Фонду гарантування вкладів фізосіб про введення в нього тимчасової адміністрації та рішення обох держорганів про ліквідацію банку.

Як пише FinClub, суд констатував, що перерахування 1,507 млрд грн з рахунку ТОВ Інвестиційно-розрахунковий центр на рахунки фізосіб хоч збільшило зобов’язання ФГВФО, але не було “операціями банку”, оскільки Банк Михайлівський не був стороною договорів позики, а лише виконував розпорядження клієнта.

Виходячи з цього, суд вирішив, що Банк Михайловський не здійснював операції, внаслідок яких його зобов’язання перед фізособами в межах гарантованої суми зросли за рахунок зменшення зобов’язань перед юридичними особами. А значить, причин для неплатоспроможності не було.

Також читайте:  50 фінансових установ виключено з реєстрів

При цьому суд відмовився “зобов’язати НБУ зробити всі необхідні дії по відновленню функціонування ПАТ Банк Михайлівський як банку”.

Нацбанк готує апеляцію.

Нагадаємо, за даними слідства, від схеми, організованої власниками і керівниками банку Михайлівський, постраждало близько 14 тисяч осіб. Загальна сума втрачених ними коштів становить близько 1,5 млрд грн.

(Переглянуто 15 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.