Loading

На сайті Державної міграційної служби з’явилася онлайн-послуга з пошуку недійсних, викрадених або втрачених паспортів.

Державна міграційна служба України відкрила новий онлайн-сервіс з пошуку недійсних, викрадених або втрачених паспортів в базах даних міграційної служби та МВС. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Сервіс доступний на сайті Держміграційної служби за посиланням: nd.dmsu.gov.ua.

Як заявив глава відомства Максим Соколюк, сервіс буде особливо корисним для громадян і організацій, які довіряють свої кошти і / або майно іншим громадянам, і покликаний викорінити шахрайство за допомогою підроблених паспортів.

Найбільш відомим видом шахрайських операцій стали отримання кредитів і позик за чужими документами, в яких переклеєна фотографія, але є й інші схеми, наприклад, у взаєминах між орендарями та орендодавцями житла, при прокаті обладнання та інструментів і т.д.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

З огляду на слабкий захист від підробки паспортів зразка 1994 г (книжечок), з січня 2016 р в Україні введено новий біометричний ID-паспорт, проте поступова заміна документів триватиме кілька років, отже, новий онлайн-сервіс дозволить уникнути будь-яких зловживань в сфері обігу паспортів старого зразка.

На сьогодні сервіс містить інформацію про більш ніж 950 тис недійсних документів і оновлюється щодоби. Сервіс поки працює в тестовому режимі і в разі виявлення помилок в його роботі громадяни можуть інформувати міграційну службу за допомогою форми зворотного зв’язку.

Станом на початок квітня 2017 р в Україні оформлено в цілому майже 500 тис ID-паспортів, що містять електронний чіп з даними, які неможливо підробити.

(Переглянуто 23 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *