Loading

Колекторський терор: як через борг однієї людини колектори погрожують усім вчителям школи, в якій вона працює. Хоча жодного стосунку до її кредиту колеги не мають.

Що робити в такій ситуації, та як за законом мають діяти колектори, – у сюжеті Сніданку з 1+1.

“Якимчук Марія Михайлівна, швидко повернула гроші до фінансової компанії “Є-гроші”, як ти просила на лікування свого співмешканця Пікуля Івана Анатольовича” – це ще найбезневинніший дзвінок від колекторів, які надходять чоловікові десятки разів на день.

Він і є той нібито співмешканець Пікуль Іван Анатолійович, який насправді директор столичної школи. У ній і працює вчителька молодших класів пані Марія, яка взяла кредит і повністю його не виплатила. Справжній телефонний терор розпочався не лише для неї, а й для всіх працівників школи. “Усім вчителям, управління освіти, дружині особисто. З такими певними, знаєте, натяками і погрозами, що все рівно ми дістанемо. Мовляв, у вас є кошти, у вас є школа, у вас є батьківські кошти, хоча це являється неправдою, як і наклеп, що я співмешканець”, – розповідає чоловік. 

Звідки в колекторів номери телефонів всіх працівників школи, не знає й сама боржниця. За її словами, ні поручителями, ні контактними особами нікого не вказувала, а коли директора колектори назвали ще й її співмешканцем, то була просто приголомшена, бо в анкеті вказувала, що заміжня.

Жінка розповіла, що справді декілька місяців тому взяла кредит у цій організації, прострочила виплати, після чого їй почали нараховувати шалені штрафні санкції. Зараз їх погасити просто не в змозі: “Зараз в мене прострочення близько півтора місяці. За ці півтора місяці з 4500 вони нарахували на сьогоднішній день 22 тисячі”. Жінка каже, що лякає не стільки кругленька сума виплат, бо від боргу свого не відмовляється, скільки постійні погрози та надокучливі дзвінки колекторів.

У цій ситуації фінансова організація двічі порушила закон, пояснює адвокат. “Ці нав’язливі дзвінки – це все є незаконно, це є втручання в приватне життя людини. За це встановлена кримінальна відповідальність”, – каже Лаврентій Царук.

Тим більше зараз, коли на всій території країни карантин. За законом, нараховувати штрафні санкції кредитори не мають права. “Ти зобовязаний сплатити кредит, сплатити відсотки, але якщо тобі ще нарахують штраф або пеню, то оці платежі ти вже не сплачуєш”, – розповів фахівець.

Якщо ж ви не є боржником чи офіційним поручителем щодо кредиту, а колектори вимагають, щоб ви за когось віддали його борг, то у НБУ радять не розмовляти телефоном з такими людьми. “На сайті компанії потрібно знайти офіційні контакти і написати офіційно, що я не є боржником, але мені дзвонять з такого-то номеру на мій особистий номер – це порушення Закону про захист персональних даних. Видаліть мій номер з, бази будь ласка”, – каже Ольга Лобайчук, начальниця управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ.

Якщо ж і це не спрацює, одразу пишіть заяву до поліції, а також до Нацбанку. Якщо скарга підтвердиться, то ліцензію в такої фірми зможуть забрати.

Джерело: https://tsn.ua

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 225 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *