Loading

Цифровий апокаліпсис в Україні оголошується відкритим.

Громадянка України Людмила Ж. (це реальна людина, всі контактні дані і копії документів є у автора цих рядків) “взяла кредит” через додаток Дія.

Звичайно, вона цей кредит не брала. Звичайно, вона навіть не зареєстрована в Дії. Звичайно, на момент оформлення шахрайського кредиту у неї не було навіть ID-карти (а був старий паперовий паспорт-книжечка). Нікому не повідомляла свої паролі, які не віддавала телефон, усвідомлювала можливі наслідки.

Людмила звернулася зі скаргою до кредитної установи, яка надала кредит – але там відповіли, що “у Товариства відсутні достатні підстави вважати, що кредитний договір з Товариством замість хххх Людмила хххх укладено іншою особою”.

Людмила написала заяву в поліцію і кіберполіції, три години провела в Дніпровському райвідділі, віддала їм купу документів і даних з банків, за якими можна встановити зловмисників, спілкувалася потім зі слідчим.

Результат: “Ми вам зателефонуємо, якщо щось з’ясуємо”. І тиша, протягом уже трьох місяців.

Постраждала також звернулася в Дію. – і отримала стандартну відписку з набором штампів “в зашифрованому вигляді”, “підтверджено сертифікатами безпеки”, і дані користувачів в Дії таки зберігаються.

Ще Людмила звернулася в НБУ – і той відповів, що “у Національного банку відсутні повноваження з розслідування та підтвердженню або спростуванню фактів протиправного освіти кредитної заборгованості певних позичальників небанківських фінансових установ в результаті вчинення шахрайських дій іншими особами (особою) і надходження погроз з вимогою погашення такої заборгованості “.

Всі держслужбовці ніби як “розбираються”, але питання залишається невирішеним, зате колектори продовжують вимагати повернути неіснуючий кредит. На законних – підкреслюю – підставах.

НБУ, замість допомоги, чемно повідомляє постраждалої, що загальна сума заборгованості станом на 07.06.2021 становить 11 677,50 грн, яка складається з:

  • 2 430,00 грн – тіло кредиту;
  • 9 247,50 – відсотки, нараховані за користування кредитом.

На сьогодні вже більше.

І невідомо, скільки аналогічних випадків вже трапилося і скільки ще трапиться. А про те, що вони нібито “зареєстровані в” Дії “громадяни ще просто не знають.

І навіть якщо цей, поки ще разовий випадок зможуть якось зам’яти – що буде, коли шахраї поставлять процес на автоматизований потік і таких випадків стане по тисячі в день? Весь чиновницький апарат просто фізично не зможе з цим впоратися, навіть якщо захоче.

Та й чи захоче? А якщо захоче – чи зможе?

Адже, “дієві”, стрімголов запустивши тотальну діджіталізцію, знехтували питаннями її безпеки ( “роль кібербезпеки трохи перебільшена”), поспішаючи догодити Найбільшому (який нікому нічого не винен, між іншим) швидкими результатами, які сподобаються (зе?) – виборцям.

А чи сподобається їм, коли на них навісять неіснуючі кредити, відіжмуть квартири і автомобілі? І як бути з усіма іншими, крітічно- і не дуже мислячими виборцями? Користувачами “Дії” і її супротивниками?

Та й чи залишимося все ми виборцями – джерелом влади? У країні, де чиновники і поліція існують точно не для захисту інтересів простого українця. Адже випадок пані Людмили наочно демонструє, що в сучасній Україні живій людині неможливо довести чиновницькому апарату, що саме він, а не вкрадена у нього цифрова особистість, є суб’єктом правових відносин.

До речі, подібні ситуації в професійному середовищі називаються Proof of Concept (рус) – це коли фахівці заздалегідь моделювали, прогнозували, зіставляли два і два і волали про очевидні наслідки, але практичних доказів теоретичних тверджень на той момент поки не було. А тепер уже є: ось вам “Підтвердження Концепції”, Proof of Concept.

Найбільша ж проблема полягає в тому, що жіжіталізатори відмовляються брати на себе відповідальність за безпеку всієї технічної ланцюжка довіри: реєстри шифрування-сервери канали передачі даних-АЦСК-банки-РКІ-код додатка-середовище функціонування програми-середовище всього вище названого.

Вони розуміють, що проблеми безпеки можуть існувати (і, насправді, дійсно існують) на кожному з цих критично важливих вузлів. На кожному без винятку.

Але відповідальність беруть (на словах, звичайно) тільки за умовну “обгортку” всього цього ланцюжка – програмно-апаратне рішення Дія.

Відповідальність за безпеку державних реєстрів вони перекладають на власників / розпорядників цих реєстрів, по Bank-ID – на банки, по криптографії, ключі та сертифікати – на АЦСК, з безпеки серверів – на хмарного провайдера, щодо шифрування даних при їх передачі – взагалі розробнику протоколу TLS / SSL (запитайте кого-то из з “дієвіх”, чи знають вони, що таке IETF).

І всім цим організаціям жіжіталізатори чомусь “довіряють”, безапеляційно розраховуючи на принциповість, чесність і висококваліфікованность кожного працівника цих ланок.

А коли мінцірковим вказують на глибоку помилковість і небезпека такого підходу – ображаються, пишуть принизливі коментарі ( “ваші пости – дно”, О. Віскуб) і самоізолюється зі своїми прихильниками в теплих броньованих ванних. Як підлітки.

Біда ж полягає в тому, що в стані “паперовий паспорт, ніякої” Дії “- знаходиться більшість українців. І кожен з них (з нас, на самом деле) відтепер знаходиться в зоні ризику (разом зі щасливими користувачами” Дії “, між іншим ).

За словами недалеких пропагандистів з Мінцірка, в Дії, начебто, зареєстровано близько 1 мільйона українців. Але тепер і ця цифра під великим питанням. Хто може гарантувати, що більшість з них – не боти Федорова?

Я не можу гарантувати, інші фахівці з кібербезпеки – теж не можуть, так як ніяких документів на Дію не показують, вихідний код засекречений, реальна можливість переконатися в захищеності всіх ключових елементів інфраструктури Дії – відсутня. Реальна статистика і результати розслідування інцидентів безпеки Дії – майже військова таємниця.

Авторитетні незалежні міжнародні компанії також не запрошують засвідчити безпеку небезпечної вироби.

Ефемерна ж “безпека” Дії забезпечена тільки словами чиновників і працівників Мінцірка, яких неодноразово ловили на брехні.

Що це означає?

А це означає, що відтепер забудьте про свою безпеку і стабільність. Дія рано чи пізно відніме у вас все, що ви вважаєте своїм: приватність, персональні дані, майно, цивільні права.

Тепер повісити неіснуючий кредит можна на будь-якого громадянина / громадянку України.

І неважливо, реєструвався ця людина в Дії і замінив паспорт-книжечку на пластик з чіпом, і взагалі думає про жіжіталізаціі і любить партію і уряд і голосував за зелених пройдисвітів.

Сьогодні шахраї через Дію повісили на невинну людину кредит. Влада – Мінцірка, кіберполіції, НБУ – ніяк на це не реагує, все надсилають відписки і між собою вважають постраждалу хитрою шахрайкою.

Потім це явище стане масовим. Паралельно за тією ж схемою будуть переписувати квартири, підприємства і компанії. Як варіант – телеканали, політичні партії, громадські організації.

А вибори перетворяться на голосування Дія спамерських пошукових роботів зі 100% підтримкою партії влади.

А якщо якийсь зухвалий виборець прийде не виборчу дільницю і почне кричати щось про своїх виборчих правах, розмахуючи паперовим паспортом громадянина України – авакрвскіе соколи надінуть йому наручники і намалюють кримінальну справу, поки від його імені Дія-бот голосує за Найбільшого Лідера, за 3 секунди до часу закриття дільниці.

І потім нічого довести вже буде неможливо. Це видно на кейсі пані Людмили.

І, що характерно, захиститися від цього нікому з нас неможливо. Все узаконено – підпис з Дії є аналогом оригінального підпису, згідно з Законом України. Піди доведи, що ти не маєш, не було і ніколи не буде Дії. Що це не ти її встановив і підписав кредитну угоду, продав квартиру, подарував телеканал.

І ти можеш про все це дізнатися далеко постфактум. Або твою квартиру перепродадуть десять разів і за півроку новий, абсолютно добросовісний покупець приїде до тебе зі спецназом і болгаркою.

Що робити, говорите, як рятуватися?

Теоретично, можна писати відкриті листи і підписувати петиції. Але це недієвий інструмент (тобто, неефективний). Влада просто ігнорує 25 000 підписантів будь-яких петицій.

Численні попередження професійного співтовариства також не помічаються, а проти особливо активних і наполегливих фабрикують кримінальні розслідування (Одеський аеропорт, Український кіберальянс).

Тим більше, що інститут петицій остаточно скомпрометований – там уже повно фейковий акаунтів,

Пікетувати офіси Мінцірка і ДП Дія, виходити на протести? Навряд чи збереться більше 20-30 чоловік, і ті розійдуться після другого безрезультатного заходи.

Над подібними потугами протестувати Зе-влада тільки посміється. Деякі ЗМІ, можливо, про це напишуть. І на тому протест закінчиться.

Цей метод впливу стане актуальним тоді, коли кількість випадків шахрайства досягне декількох тисяч і надалі буде наростати на тлі бездіяльності і безпорадності чиновництва і праворхранітелей.

Чи не голосувати за Федороввх-Віскубов на наступних виборах, говорите? Так за них і раніше ніхто не голосував. Їх призначили ті, за кого проголосували. У них повний карт-бланш на руйнування всього, до чого дотягнуться їх ручки.

Правовий нігілізм, антинауковий підхід до цифровізації, агресивний самопіар, демонстративне нехтування засадами кібербезпеки, безвідповідальність за наслідки своїх “Дій”, нездатність навіть спрогнозувати такі наслідки – ось головні характеристики улюбленців Зеленського, які семимильними кроками штовхають суспільство до цифрової катастрофи і руйнування основ демократичного суспільства.

І, між іншим: саме вони будують таку систему, при якій ми вже не зможемо голосувати за своїм холопським розсуд.

Тобто, у мене немає готових рецептів як протидіяти цьому цифро-жаху.

Я вже кілька років намагаюся донести слова об’єктивної реальності про кібербезпеки і її важливості, і начебто, багато хто мене підтримують, але влада просто робить вигляд, що не помічає цього, свідомо продовжуючи свою небезпечну справу. Собака гавкає (я), а караван йде далі (жіжіталізатори).

І ось, починають з’являтися перші наслідки цієї ситуації. Далі кількість цих наслідків буде збільшуватися, а їх характер стане масштабніші.

І торкнутися це може всіх: і звичайних громадян, далеких від ІТ-технологій, і працівників каральної системи охорони режиму, і корумпованих бізнесменів і рядових “слуг”, а також високоумних професійних кібербезопасніков, які “не хочуть лізти в політику”.

Одного разу прозріння таки прийде, але буде вже пізно: квартиру твою продали, кредит на тебе повісили, на виборах замість тебе проголосували. І нікому буде захистити. Тому що ви / ми зробили це разом.

Ласкаво просимо в цифровий кібер-панк 2021. У цифрових джунглях виживуть не всі, і не факт, що найсильніші. Тільки ті, кому не пофіг

А зараз нам треба серйозно думати про те, як врятувати себе і країну від уже існуючої, абсолютно реальної загрози безжальної Федоровської діджіталізаціі.

Джерело: https://antikor.com.ua/articles/466672-kak_prilohenie_dija_mohet_otobratj_u_vas_vse

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 939 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *