Loading

17 жовтня 2019 року о 13:30 в Інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція, учасники якої розказали про те, як вони стали жертвами шахрайсько-рейдерських схем.

3m2 наводить виступи учасників прес-конференції.

Володимир Прохоренко, киянин, який втратив доступ до своєї квартири через дії рейдерів, розказав, що одного дня, коли він з дружиною повернувся з роботи, виявилося, що замки на дверях квартири замінено. На дверях була записка, написана від руки, і у ній повідомлялося про нового власника та його телефон. Поліція не допомогла увійти до квартири та поїхала, натомість приїхала «бригада»: чоловік п’ятнадцять спортивної статури, які відштовхували хазяїна від дверей.

«В квартиру я до цього часу потрапити не можу. Восени ми з дружиною залишилися без теплих речей. Дружина втратила здоров’я і тепер ходить по лікарях. Згодом я просив бандитів дозволити мені зайти до своєї квартири, забрати гроші та речі. Вони відповіли: «Ви до своєї квартири вже ніколи не потрапите. Якщо хочете, подамо вам речі через вікно», — розказав Володимир.

Приводом для рейдерських дій став кредит у «Дельтабанку», але Володимир каже, що не ховався від банку, завжди справно платив, а колекторська компанія не зверталася до нього за виплатою боргу, цілеспрямовано намагаючись забрати квартиру.

Юрій Ликов, киянин, який на 10 днів втратив доступ до своєї квартири через дії рейдерів, а потім зумів до неї повернутися: «27 вересня мені подзвонив син і сказав, що до квартири увірвалися люди в чорному, які виштовхали його і закрилися із середини. Приїхавши додому, я побачив, що замки на дверях замінені. Серед тих, хто захопив квартиру, я згодом упізнав Євгена Томчанінова, учасника багатьох рейдерських захоплень, про якого є багато інформації в інтернеті. Він сказав, що вони представляють нового власника моєї квартири. Я, дружина та двоє синів залишилися буквально в тапочках. Нам пропонували передати через балкон речі. До 7 жовтня дружина жила у мами, я та сини жили по друзях. 7 жовтня, мобілізувавши знайомих, ми викликали поліцію і разом зі службою аварійного відкриття дверей зайшли до квартири. За годину з’явився Томчанінов зі своєю групою підтримки, тітушками, і почалися „військові дії“ з повторного віджимання квартири. Але ми з сином втрималися», — розказав Юрій.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Поліція займала нейтральну позицію, вважаючи те, що відбувається, цивільно-правовими відношеннями.

«Навіть враховуючи зміни до реєстру, які зробила приватний нотаріус Інесса Тверська, ім’я якої фігурує у багатьох подібних оборудках, мав право проживання у своїй квартирі. Як мінімум, я та моя сім’я зареєстровані у квартирі, там є наші речі, і без рішення суду ніхто не має права зайти до нашого житла. Інесса Тверська передала мою квартиру тому ж Віктору Душину, на якого, наскільки мені відомо, оформлено чимало квартир і в інших районах Києва. Мимоволі згадуються 1990-ті, коли у Києві діяли організовані злочинні угрупування, а міліція нічого не могла з ними зробити», — обурюється Юрій.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Але по його справі правоохоронна система усе ж таки почала працювати. Зараз відкрито 2 кримінальні справи: самоуправство і крадіжка в особливо великих розмірах. З квартири пропали 800 тис. грн і цінні речі.

«Жодна колекторська компанія не зверталася до мене з вимогою погасити заборгованість. 16 серпня ми з сином брали участь у кредитному аукціоні, намагаючись купити мій борг, ми внесли заставу 30 тис. грн. Але згодом я дізнався, що колекторські компанії, заходячи на такі аукціони, не дають вигравати їх, перебиваючи двома-трьома ставками. На позначці 363 тис. грн колектори зупинили торги і отримали право вимоги боргу. Згодом через свого нотаріуса переоформили мою квартиру на Душина», — сказав Ликов.

Адвокат родин Ликових та Прохоренків Анатолій Волков зазначає, що наведені схеми порушують не тільки порядок потрапляння до житла. «Якщо навіть змінився власник жила, є процедура входження у житло. Є люди, які проживають у цьому житлі. Не можна просто так змінювати замки на дверях, показуючи довіреності від власника. Щодо самої зміни власників в обох випадках, я можу сказати про багато порушень». В будь-якому разі новий власник має звертатися до суду з вимогою виселити попередніх власників.

Виталий Белько, голова ГО «Група Взаємодопомога» зазначив, що у законодавстві немає слів «колектор» та «рейдер», але злочинні угрупування, які віджимають нерухомість, ростуть, як на дріжджах, в Україні їх вже близько 500 та розказав про схему захоплення нерухомості.

Також читайте:  У Києві викрито велику злочинну групу, яка "віджимала" квартири містян

Як усе відбувається?

«На торгах, без участі боржника продається право вимоги боргу. Після цього право власності змінює „свій нотаріус“. Далі раптово приїжджають 10–15 кремезних хлопців, які вже часто навіть не міняють замки на дверях. Вони вламуються до помешкання позичальника та заявляють, що нікого не виселяють, а будуть жити у „своїй“ квартирі разом з справжніми господарями. Незабаром громадяни, які не можуть платити за комунальні послуги, та мають борги, теж стануть жертвами злочинців-„колекторів“. Вже є випадки продажу колекторам комунальних боргів»,— розказав Белько.

Громадські активісти бачать головною причино рейдерських захоплень закони «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань», які ліквідували монополію держави на реєстраційні дії і суттєво спростили їх проведення.

Вони пропонують перепинити дію Законів та підзаконних актів, прийнятих Верховною Радою, Кабінетом міністрів України за весь період існування Держави Україна, які обмежують або скасовують конституційні права громадян України, ставлять під загрозу їх майно та добробуту та зобов’язати Службу безпеки України, органи МВС, інші правоохоронні органи Держави, невідкладно визначити коло і притягнути до кримінальної відповідальності посадових осіб, що своєю бездіяльністю сприяли і сприяють злочинцям у захопленні житла громадян та пограбуванні або знищенні їх майна.

Джерело: https://3m2.kiev.ua

(Переглянуто 244 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *