Loading

21.04.2021 р. Володимир Зеленський підписав закон №4398. Це один з трьох законопроектів, прийнятих Верховною Радою у другому читанні 13.04.2021 року.

Підписаний закон вносить зміни до Кодексу України про процедури банкрутства, спрощуючи ряду валютних позичальників доступ до цієї процедури. Банкрутство фізичних осіб в Україні стає дешевше.

Зокрема, це стосується тих категорій боржників, які мають єдине житло і лише одного кредитора. В цьому випадку, заява про неплатоспроможність господарський суд приймає без оплати витрат на арбітражного керуючого (34 050 грн.).

Крім цього, значно скорочуються терміни розгляду такої заяви судом – досить одного засідання, щоб суд затвердив план реструктуризації, або відмовив.

Залежно від площі іпотечного житла, максимальний термін погашення зобов’язань може становити 10 або 15 років. Розмір зобов’язання визначається, як ринкова вартість житла боржника (зменшена пропорційно погашеному тілу кредиту), на сьогоднішній день в гривні. При цьому, розмір валютного боргу не має значення – він списується після виконання плану реструктуризації.

Для позичальників, що мають приміщення малої площі (загальна площать квартири – не більше 60 кв. м. Або житлова – не більше 13,65 кв. м. на кожного члена сім’ї; будинки загальною площею не більше 120 кв. м.) передбачена додаткова пільга .

У разі недостатності доходів для виконання плану реструктуризації, суд може встановити мінімальну суму щомісячного виконання плану – не менше половини мінімальної заробітної плати (3000 грн.). Це дуже привабливий варіант, враховуючи наскільки швидко знецінюється гривня.

Не менш важливою новацією цього закону, є можливість боржникам викуповувати свої борги у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, якщо банк-кредитор знаходиться в процедурі ліквідації.

Якщо боржник встиг запустити процедуру реструктуризації заборгованості, то Фонд зобов’язаний запропонувати йому викупити свій актив (права вимоги по кредиту) за оціночною вартістю. Таку пропозицію Фонд відправляє позичальникові листом або публікує на своєму сайті.

Активи, що продаються ФГВФО, як правило, мають вартість 1-4% від суми боргу, що значно менше сум, які належить виплатити боржнику.

Якщо так вийшло, що позичальник не підпадає під пільгову категорію, то у нього є можливість подати кредитору заяву про реструктуризацію заборгованості. Також, зручними інструментами залишаються прощення боргу і факторинг. Але це вже інша історія.

Джерело: https://grand-insur.com/prezident-podpisal-zakon-uproshhayushhij-spisanie-dolgov-po-valyutnym-kreditam/

Підписуйтесь на наш канал в Telegram – будьте в курсі останніх новин!

Також Ви можете Розмістити свою скаргу, статтю або новину на нашому сайті.

(Переглянуто 194 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *