Loading

«Якщо твоя сестра сьогодні не поверне борг, ми приїдемо до тебе і влаштуємо показову страту. Ми знаємо, де ти живеш, коли повертаєшся додому і в яку школу ходять твої діти. Вони теж постраждають. А твоя тітка випаде з вікна. Чекай на похоронку».

Погрози такого змісту щодня отримують жертви колекторів. Більше ста подібних повідомлень в день, стільки ж дзвінків з погрозами. Людина змінює номер телефону, але колектори продовжують дошкуляти його родичам, колегам і сусідам. Не допомагають навіть звернення до поліції. Раніше ми повідомляли про те, що в Кременчуці медсестра наклала на себе руки, не витримавши тиску колекторів.

«Якщо ти не підеш до жінки з сусіднього будинку і не переконаєш її повернути нам гроші, ми задовбаємо і тебе, і всю твою родину!»

В кінці січня «ФАКТИ» розповідали, як колектори влаштували справжній терор нардепу минулого скликання Ігоря Мосійчуку і його сім’ї. Син Ігоря Мосійчука взяв у фінансовій організації «Монетка» кредит, який поступово повертав. Але повернути всю суму швидко не зміг, так як борг в три тисячі гривень за рахунок великих відсотків збільшився до 12 тисяч. Колектори стали дзвонити з погрозами всієї сім’ї Святослава, друзям і знайомим його батька. А самому Ігорю Мосійчуку заявили, що доведуть його сина до суїциду.

Коли «ФАКТИ» готували до друку матеріал про цю ситуацію, терору з боку так званих колекторів піддалися близькі головного редактора «ФАКТІВ» Олександра Швеця. Хоча ніяких кредитів в його родині ніхто не брав. Проте дружині Олександра Швеця стали агресивно дзвонити колектори – як пізніше з’ясувалося, через борг жінки, яка мешкає на одній з ними вулиці! І це була та сама організація «Монетка», яка раніше влаштувала терор Ігорю Мосійчуку. Колектори дзвонили дружині Олександра Швеця по 80 (!) Разів за день і погрожували: «Якщо ти не підеш до жінки з сусіднього будинку і не переконаєш її повернути нам гроші (а вона на наші дзвінки відповідати не хоче), ми задовбаємо і тебе, і всю твою сім’ю. Ми будемо дзвонити до тих пір, поки сусідчин борг не буде повернений! »

Одночасно до редакції «ФАКТІВ» стали приходити сотні повідомлень від людей з різних регіонів України, які теж стали жертвами телефонних терористів з «Монетки» та подібних організацій, що видають так звані «швидкі кредити». Читачі розповідали нам про випадки, коли колектори доводили своїх жертв до інфарктів і нервових зривів. Наприклад, 57-річна Інна з Києва розповіла, що їй стали погрожувати колектори через борг двоюрідної сестри, з якою вона вже десять років не спілкувалася.

– Проте вони стали надзвонювати мені по сто разів на день і вимагати, щоб я змусила сестру віддати гроші або ж віддала їх за неї, – розповіла Інна. – Мені говорили, що моя 15-річна донька одного разу може не повернутися зі школи, а син «випадково потрапити під машину». А потім зателефонували моїй 91-річній матері, яка живе в іншому місті, і заявили, що вб’ють її внучку. Після цього дзвінка мама потрапила до лікарні в передінфарктному стані. Я постійно блокую їх номери, але вони дзвонять з інших. Очевидно, у них сотні цих номерів. Тому весь останній місяць мій телефон знаходиться в беззвучному режимі і відповідаю я тільки на дзвінки знайомих. Деякі родичі вже змушені були поміняти номера телефонів. Якщо у колекторів дійсно звідкись є інформація про всіх членах нашої сім’ї, боюся, як би не довелося міняти місце проживання. І найжахливіше, що навіть поліція не може (або просто не хоче) нас захищати.

Колектори якимось чином дізнаються дані не тільки «довірених осіб» боржника, але і всіх його рідних, друзів і навіть сусідів. Розповідаючи, як менеджери організації «Монетка» тероризували його рідних, екс-нардеп Ігор Мосійчук припустив, що, ймовірно, у них налагоджені відносини з співробітниками правоохоронних органів або мають доступ до оперативної інформації. Або ж у них є свої джерела в найбільших банках, обслуговуючих мільйони українців.

– Наприклад, в моєму випадку колектори отримували інформацію про моїх родичів і сусідів саме з «ПриватБанку», – розповіла «ФАКТАМ» Вікторія, яка звернулась до редакції. – Моя історія мало чим відрізняється від інших. Чотири місяці тому терміново знадобилися гроші. Взяла в організації «Гроші всім» п’ять тисяч гривень. Я навіть не ставила ніде своїх підписів і не підписувала договір. Просто оформила заявку в Інтернеті, і мені прислали гроші. Борг віддавала. І ті п’ять тисяч, які займала, вже віддала. Але за місяць, який я користувалася кредитом, мені нарахували величезні відсотки – і я повинна була цій організації вже не п’ять, а двадцять тисяч гривень! Таких грошей у мене не було. Я не відмовлялася платити. Сказала менеджерам організації, що зможу віддавати гроші поступово. А у відповідь посипалися погрози, які я тепер отримую кожен день.

Колектори знайшли майже всіх членів моєї сім’ї і сусідів. Стали обдзвонювати мешканців будинку, в якому я зареєстрована (але вже давно там не проживаю). Вони заявляли сусідам: «Ми все про вас знаємо. Якщо ви не скажете такий-то (тобто мені) віддавати борг, у вас будуть великі проблеми ». І називали сусідам номера їх паспортів та ідентифікаційних кодів. Навіть я, природно, не знаю цих даних. А колектори дізналися. Цікаво, що, розсилаючи мені повідомлення з погрозами, вони одного разу прислали мою фотографію з бази «ПриватБанку» (колись, видаючи мені картку, співробітник «ПриватБанку» мене з нею фотографував). Після чого я ще раз поговорила з рідними і сусідами і прийшла до висновку, що дзвонили колектори тільки тим, хто є клієнтом «ПриватБанку». З моїх родичів жодного разу не зателефонували тільки бабусі, у якої немає рахунку в цьому банку. Виходить, що в розпорядженні цих бандитів (інакше не можу їх назвати) знаходиться база одного з найбільших українських банків? А якщо у них є копії паспортів та ідентифікаційних кодів такої кількості людей, їм нічого не варто оформити на чиєсь ім’я липовий кредит. Адже вони видають ці кредити через Інтернет. Не потрібен навіть підпис позичальника.

«У поліції мені відразу дали зрозуміти, що робити нічого не збираються:« Це просто погрози, психологічний тиск … »

Киянка Ольга теж стала жертвою таких колекторів. У Ольги почалися проблеми через брата, який взяв відразу кілька «швидких кредитів».

– Коли це сталося вперше, я допомогла братові віддати борги. Але коли історія повторилася, ми припинили спілкування, – розповіла «ФАКТАМ» Ольга. – Не дивлячись на те що мій брат дорослий і самостійний чоловік, а я ніде не ставила своїх підписів і не виступала ні поручителем, ні гарантом, мені стали телефонувати колектори. Причому відразу з двох компаній – CashBerry і «Гроші всім». Я пояснювала їм, що з братом не спілкуюся і до його боргів ніякого відношення не маю. Але мої пояснення нікого не цікавили. З CashBerry найчастіше телефонує робот. Коли беру трубку, записаний чоловічий голос каже щось на кшталт: «Ви порушили законодавство, оплатіть борг». І таких дзвінків може бути по двадцять за день. Ці дзвінки йдуть з різних міст: Івано-Франківськ, Одеса, Бердянськ …

А ось з компанії «Гроші всім» дзвонять живі люди. Спочатку якісь чоловіки фамільярним тоном, називаючи мене на «ти», вимагали повернути гроші. Потім почали надсилати мені на «Вайбер» погрози, фотографії розчленованих трупів, згвалтованих жінок. Більш того, такі ж погрози стали надходити моїй 70-річній матері і няні моєї дочки, яка давно у нас не працює. Повідомлення приходять навіть пасинку моєї колеги! А моєму бухгалтеру колектори подзвонили і заявили: «Приїжджай, забереш труп свого сина».

Ольга показала кореспонденту «ФАКТІВ» скріншоти повідомлень, які щодня приходять їй на телефон. Людина, підписана в «Вайбері» як «Добрий Друг», пише Ользі, що «закопає її разом з братом», попереджає, щоб «акуратніше підходила до машини», так як «їх буде четверо», і так далі.

– Моїй колезі колектори заявили, що будуть розсилати такі ж повідомлення її батькам, яким вже більше вісімдесяти років, – продовжує Ольга. – При цьому назвали адреси і паспортні дані її батьків. Це самий справжній терор. Мені страшенно незручно перед колегами, які в очі не бачили мого брата і не знають, як відбиватися від колекторів.

– Ви зверталися в поліцію?

– Так. У поліції мені відразу сказали, що їм щодня надходить по 400 таких заяв. При цьому дали зрозуміти, що робити нічого не збираються: «Це просто погрози, психологічний тиск. Вам нічого не буде, не переживайте». Ось і вся відповідь. А те, що мені і десяткам моїх знайомих не дають спокійно жити, працювати і користуватися телефонами, нікого не цікавить. У поліції сказали, що кримінальне провадження відкривати не будуть, а мою заяву віддадуть дільничному. Юристи, з якими я консультувалася, кажуть, що можна оскаржити відмову у відкритті провадження в суді. Можливо, я так і зроблю. На щастя, у мене збереглися скріншоти повідомлень, з яких зрозуміло, що мене тероризують «Гроші всім». Тому що, коли я написала в цю організацію офіційного листа, мені відповіли: «вони таким не займаються». Я звернулася до Нацкомісії з фінансових послуг (яка повинна контролювати ці організації) і до Уповноваженого з прав людини, але ні на один з моїх листів поки не прийшла відповідь.

Такі контори заробляють колосальні гроші, а процентні ставки ніким не регулюються

Розповідаючи «ФАКТАМ» про діяльність установ з видачі «швидких кредитів», президент юридичної компанії «Ніколас» Михайло Стрельников озвучив приголомшливі дані: у одній з таких організацій річний оборот склав 26 мільярдів гривень! Такі контори заробляють колосальні гроші, а процентні ставки, які вони встановлюють, по суті, ніким не регулюються. Колектори і менеджери, які видавали людям кредит, це, як правило, одні і ті ж люди. Або колеги, які сидять в одному кабінеті. Те, чим вони займаються, справжнісіньке вимагання. І один із способів боротися з колекторськими атаками – через суд таки змусити поліцію відкрити кримінальне провадження. Розраховувати на скрупульозне розслідування не варто, але сам факт відкриття кримінальної справи, за словами Михайла Стрельникова, вже зменшить запал колекторів.

Також Михайло Стрельников розповів, що прийнятий Верховною Радою за основу законопроект про захист боржників від колекторів насправді має подвійне дно. І вигідний він як раз колекторам, а не їх жертвам.

– Законопроект узаконює колекторів, вони отримають ліцензії, посвідчення. А ось відповідальності за свої дії, як і зараз, нести не будуть, – пояснив «ФАКТАМ» Михайло Стрельников. – Я брав участь в підготовці цього законопроекту на етапі його створення. І прописав там, на мій погляд, головне – штрафні санкції для колекторів, які тероризують людей і їх сім’ї. Там передбачалися штрафи до 750 тисяч гривень. При такому розкладі порушувати права споживачів їм було б дуже невигідно. Але потім законопроект змінили. Несподівано я дізнався, що з нього виключили пункт про штрафні санкції. Замість цього з’явилася загальна фраза про те, що вони «несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства». Таке формулювання не допоможе споживачеві захистити свої права.

Я зажадав, щоб моє ім’я викреслили зі списку авторів законопроекту. А на друге засідання комітету, на якому я теж був присутній, прийшли керівники тих самих мікрофінансових організацій, що роздають «швидкі кредити». По суті, ті самі колектори. І стало ясно, що саме вони дуже зацікавлені в тому, щоб Рада прийняла законопроект. Тому, на жаль, ні про який захист прав споживачів поки мова не йде.

Йти на контакт з журналістами подібні організації не хочуть. Коли кореспондент «ФАКТІВ» передзвонила «Доброму Другу», який розсилав загрози Ользі, він, дізнавшись, хто дзвонить, відразу кинув трубку. Точно так само повелися і двоє інших колекторів, атакуючих звернувшихся до редакції читачок.

«ФАКТИ» намагалися отримати коментар в організації «Монетка». У організації є сайт, але ні адреси центрального офісу, ні хоча б електронної адреси на ньому не вказано. Посилання на сторінки «Монетки» в соцмережах недійсні. З менеджером вдалося зв’язатися лише через листування на сайті «Монетка». Але відповідати на наші запитання без запиту вона не стала. А повідомити адресу, за якою можна було б надіслати запит, відмовилася.

Джерело: https://fakty.ua

(Переглянуто 392 разів, 1 переглядів сьогодні)
Один коментар до “«Приїжджай, забереш труп свого сина»: жертви «швидких кредитів» розповіли про терор колекторів”
  1. Хочу поделится неприятной историей которая произошла со мной вчера в одной из социальных сетей, Так 14.04.2020 в 16-54 мне пришло сообщение с монтажом моего фото порнографического характера, текст под фото был такой «Ты знаешь его»!? (Ссылка на моего одногрупника, с которым я последний раз виделся в 2006году на выпускном) а дальше текст -Если он до завтра не погасит кредит в «швидко гроши» это фото будет разослано всем моим друзьям” Дальше список моих друзей и напоминание что время у меня есть до 12-00 апреля 15 2020 Услугами подобных компаний я никогда в жизни не пользовался, по этому весь разговор заскринил и сохранил. Bodya111@ukr.net Онлайн заявку по факту вымогательства шантажа и неумелого монтажа создал на сайте национальной полиции #218304

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *