Loading

У Львові минулого тижня невідомі підпалили відділення Ощадбанку, кинувши в нього пляшку із запальною сумішшю. Цими вихідними вже в столиці активісти закидали камінням вікна відділення Ощадбанку.

Подібні акції почалися ще в 2014 році після того, як в Службі безпеки України повідомили, що фінансування терористів на сході країни відбувається з використанням активів російського банку. «Слово і Дело» вирішило згадати, як народні депутати обіцяли протистояти роботі російських банків в Україні.

Після початку агресії РФ на Донбасі народний депутат Юрій Бублик обіцяв, що у Верховній Раді буде ініційовано заборона діяльності в Україні російських банків, які допомагають фінансувати тероризм на Сході. Уже через кілька днів нардепи від фракції ВО «Свобода» зареєстрували в парламенті проект постанови «Про звернення Верховної Ради України до Національного банку України про призупинення на території України діяльності філій і представництв банків Російської Федерації до завершення антитерористичної операції на сході України». У підсумку, правда, законопроект не пройшов і був відкликаний.

Ще один законопроект про закриття російських банків з’явився в Раді в квітні 2017 року. «Ми сподіваємося, що на наступному тижні буде внесений значною кількістю депутатів, я його ініціюю, законопроект щодо закриття російських банків і по винесенню недовіри Гонтаревої, яка їх не закривала і не хотіла закривати, і активно допомагає їх існування в Україні», – обіцяв в лютому Андрій Білецький.

6 квітня в парламенті з’явився проект закону «Про внесення змін до закону України« Про банки і банківську діяльність »(щодо уточнення вимог до учасників, органів управління і контролю, керівних осіб банків та пов’язаних з банками осіб, а також посилення відповідальності банків)». Згідно з документом, до складу органів управління та керівництва банку не можуть входити фізособи, зареєстровані в іншій державі або створюють загрози національним інтересам, безпеці або територіальної цілісності України, або сприяють терористичної діяльності. Поки законопроект все ще знаходиться в комітеті.

Крім того, Білецький обіцяв, що «Національний корпус» буде фізично блокувати відділення Ощадбанку по всій Україні. 21 березня минулого року «Нацкорпус» почав блокаду банку в Запоріжжі, акція проти російських банків пройшла і в Миколаєві. Однак майже через тиждень відділення були розблоковані, щоб громадяни, які є вкладниками банку, змогли зберегти свої кошти.

У квітні тривала блокада Ощадбанку в Харкові і Дніпрі. У червні акція була знову зупинена. За словами Білецького, блокада тимчасово припинилася, але буде продовжена. А нардеп Олег Петренко в жовтні заявив, що зараз йде «неактивна фаза акції».

Олег Ляшко в серпні минулого року виступив проти того, щоб українці повертали борги російським банкам. «Путін підписав закон, який дозволяє мешканцям анексованого Росією Криму не платити борги перед українськими банками. З грабіжниками ми будемо діяти дзеркально. Я вже доручив Віктору Галасюк та Сергію Рибалці підготувати законопроект, щоб дозволити українцям не повертати борги російським банкам. Переконаний, що така жорстка, але адекватна реакція на дискримінацію Росією наших банків знайде підтримку в парламенті », – зазначив Ляшко.

Однак поки «радикали» не зареєстрували такого законопроекту.

(Переглянуто 71 разів, 1 переглядів сьогодні)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *